wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaOmegopediaWiedzaLokalizowanie urządzenia - jak to działa?

Lokalizowanie urządzenia – jak to działa?

Czy zastanawiałeś się, jak wiele danych przechowujesz na swoim smartfonie? Współczesny telefon to prawdziwa skarbnica danych. Za jego pomocą logujesz się do banku, skrzynek pocztowych i innych kont. Przechowujesz na nim bazę kontaktów, osobiste zdjęcia i filmy, a także wiele innych informacji. Nic więc dziwnego, że potrzebuje solidnej ochrony przed różnego typu zagrożeniami.

Niestety, wielu użytkowników w dalszym ciągu kojarzy używanie antywirusów wyłącznie z komputerami. Mało kto instaluje odpowiednie oprogramowanie na swoim smartfonie. Tymczasem, smartfon jest paradoksalnie bardziej narażony na zagrożenia. Powód jest całkiem prosty – zagrożenie stanowi nie tylko złośliwe oprogramowanie, ale też utrata Twojego urządzenia mobilnego. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia z kategorii „zagubione/znalezione” lub statystyki policyjne, by przekonać się, jak łatwo jest stracić telefon lub smartfon.

W przypadku utraty smartfona, ryzyko przejęcia i wykorzystania Twoich danych przez osoby nieupoważnione jest duże. Sprawca kradzieży lub szczęśliwy znalazca ma nie tylko Twój telefon, ale i dostęp do danych osobowych i finansowych. Musisz więc działać szybko, by właściwie zabezpieczyć smartfon i namierzyć go.

Lokalizacja telefonu i jego blokada

Wiele firm proponuje oprogramowanie, które pozwala na zlokalizowanie telefonu i zdalne wykonanie na nim różnych operacji w przypadku jego utraty. Przykładem może być Google – na smartfony z systemem Android proponuje aplikację “Google Znajdź moje urządzenie”, która jest dostępna w sklepie Play.

Jak namierzyć telefon?

Lokalizacja telefonu za pomocą usługi Google Znajdź moje urządzenie jest bardzo prosta. Pomoże Ci ona znaleźć zgubione urządzenie z Androidem i zablokować je do czasu odzyskania.

Aplikacja proponuje następujące funkcje:

 • Zlokalizowanie telefonu, tabletu lub zegarka na mapie. Jeśli bieżąca lokalizacja jest niedostępna, zobaczysz ostatnie znane położenie swojego urządzenia.
 • Mapy obiektów, które ułatwiają znalezienie urządzenia  na lotniskach, w centrach handlowych lub w innych dużych budynkach.
 • Możliwość odnalezienia urządzenia dzięki Mapom Google – wystarczy kliknąć kolejno jego lokalizację i ikonę map.
 • Włączenie dzwonka z pełną głośnością, nawet jeśli urządzenie jest wyciszone.
 • Usunięcie lub zablokowanie danych oraz wyświetlenie na ekranie blokady własnej wiadomości i numeru kontaktowego.
 • Sprawdzenie stanu sieci i baterii.
 • Skontrolowanie szczegółowych parametrów sprzętowych.

Jak widzisz, lokalizacja urządzenia znacznie zwiększa prawdopodobieństwo jego odzyskania. Jeśli odnajdzie go uczciwy znalazca, dasz mu możliwość kontaktu i zwrotu telefonu przy równoczesnej ochronie zapisanych na nim danych.

Lokalizowanie urządzenia za pomocą programu antywirusowego

Większość dobrych programów antywirusowych posiada w swoich pakietach funkcje antykradzieżowe. Jednym z ciekawych proponowanych rozwiązań jest Norton Mobile Security. To skuteczna ochrona smartfonów i tabletów zabezpieczająca przed szkodliwym oprogramowaniem i zapewniająca ochronę Twoich prywatnych informacji. Oto, jakie korzyści uzyskasz, decydując się na Norton Mobile Security:

 • Ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi

Norton ostrzeże Cię o zagrożeniach związanych ze szkodliwym oprogramowaniem, ochroną prywatności i o innych niebezpieczeństwach przed pobraniem aplikacji ze sklepu Google Play.

 • Ochronę informacji

Aplikacja ochroni Cię przed fałszywymi witrynami i niebezpiecznymi aplikacjami używanymi do kradzieży informacji osobistych i pieniędzy. Umożliwi również zablokowanie zagubionego lub skradzionego urządzenia, a w razie konieczności całkowite usunięcie danych z urządzenia.

 • Alarm i lokalizacja w razie zagubienia urządzenia

Aby szybko odnaleźć utracony telefon lub tablet, możesz włączyć alarm lub wyświetlić jego położenie na mapie.

 • Ochrona kontaktów

Aby nie stracić dostępu do swoich kontaktów, możesz utworzyć ich kopie zapasowe na wypadek przypadkowego usunięcia lub jeśli chcesz przenieść dane do nowego urządzenia.

 • Zabezpieczenie wielu urządzeń przenośnych w ramach jednej subskrypcji

Za pomocą Norton Mobile Security ochronisz zarówno urządzenia z systemem Android, jak i urządzenia iPad® i iPhone®.

Choć w internecie znajdziesz pełno darmowych aplikacji, które mają chronić telefon, często brakuje im ważnych funkcji, jak np. ochrona przed kradzieżą czy phishingiem. Patrząc na wyniki testów, można stwierdzić, że najlepszą ochronę smartfonu zapewnią takie programy, jak Norton, Kaspersky, Bitdefender, McAfee, Panda, Eset i AVG.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?