środa, 21 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderMalvertising – groźne dla urządzeń mobilnych

Malvertising – groźne dla urządzeń mobilnych

Laboratorium Bitdefender ostrzega użytkowników smartfonów i tabletów przed kolejnym rodzajem zagrożeń.

Urządzenia mobilne coraz częstszym celem ataków

Odkąd popularność urządzeń przenośnych na całym świecie zaczęła systematycznie wzrastać, gwałtownie zwiększyła się ilość szkodliwego oprogramowania zagrażającego bezpieczeństwu ich użytkowników. Cyberprzestępcy prześcigają się w tworzeniu nowych rodzajów coraz bardziej zaawansowanych i trudniejszych do wykrycia zagrożeń, których najczęstszym celem jest przechwycenie poufnych danych właścicieli smartfonów i tabletów.

Specjaliści Bitdefender informują o kolejnym typie zagrożeń, z jakimi mogą mieć do czynienia użytkownicy urządzeń przenośnych. Mowa tu o malvertising – malicious advertising. Polega ono na wykorzystywaniu reklam na zaufanych stronach internetowych do zainfekowania urządzenia niebezpiecznym programem. Przeglądając więc nawet doskonale znane witryny lub grając w ulubione gry, podczas których wyświetlane są reklamy, może dojść do przedostania się groźnego oprogramowania wykorzystywanego np. do wyłudzenia wrażliwych danych lub pieniędzy.

Jak się chronić?

Najważniejszym środkiem zapobiegającym infekcjom jest pobieranie i zakup aplikacji z pewnych źródeł – sprawdzonych sklepów internetowych lub stron www. Przed malvertising chronią również zainstalowane na smartfonach lub tabletach programy antywirusowe. Ich najważniejszym zadaniem jest skanowanie zawartości odwiedzanych witryn i instalowanych aplikacji oraz blokowanie w razie stwierdzenia obecności niebezpiecznego oprogramowania. Oprócz tego, oferując ochronę proaktywną, zapobiegają atakom nawet niezidentyfikowanych i niezgłoszonych do bazy sygnatur zagrożeń.

 

Źródło: bitdefender.com

 

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?