niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaSymantec / NortonNadchodzi rewolucja w programach Norton

Nadchodzi rewolucja w programach Norton

Firma Symantec zapowiada zmiany pakietów Norton i udostępnia ich wersje beta.

norton15Gruntowna przebudowa

Ze względu na coraz bardziej wyrafinowane i przebiegłe sposoby działania cyberprzestępców, producent popularnego oprogramowania antywirusowego przygotowuje zupełnie nowe rozwiązania dla użytkowników domowych. Oczekujące na swoją światową premierę pakiety mają zapewnić wydajniejszą, silniejszą i pełniejszą ochronę użytkownikom i ich danym zawartym na urządzeniach z systemem Android, Windows, Mac i iOS, a jednocześnie gwarantować im komfort korzystania z komputerów, smartfonów czy tabletów.

Najnowsza generacja programów to jednak nie tylko zmiany technologiczne, o których piszemy poniżej, ale przede wszystkim zmiana szyldów, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. W miejsce dotychczasowego programu Norton Internet Security wprowadzony zostanie Norton Security, natomiast miejsce Norton 360 zajmie Norton Security With Backup.

ns ns with backup

Specjaliści Symantec dokonali kilku kluczowych zmian. Wśród nich najbardziej znaczącą wydaje się być oparcie całego modelu ochrony na chmurze, dzięki czemu zmniejszony zostanie rozmiar plików, jakie należy przechowywać na urządzeniu oraz zapewniono dostęp do internetowej bazy Norton Global Intelligence Network w czasie rzeczywistym. Umożliwi to jeszcze skuteczniejszą ochronę przed nawet najnowszymi zagrożeniami, jakie pojawią się w sieci oraz zapobiegnie negatywnemu wpływowi aktywności oprogramowania na szybkość działania sprzętu. Oprócz tego nowe pakiety Norton oferują inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa, np. dodatkową ochronę podczas uruchamiania systemu, moduł ochrony heurystycznej (wykrywający zagrożenia na podstawie ich podejrzanego zachowania i minimalizujący liczbę fałszywych alarmów), czy udoskonaloną technologię SONAR.

Użytkownicy Norton Security With Backup będą mogli dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swoich danych dzięki wbudowanemu modułowi tworzenia kopii zapasowych, który umożliwia pełną ochronę najważniejszych dokumentów, zdjęć czy pamiątkowych filmów we wskazanym miejscu – online lub na dysku.

Wersje beta

Wszyscy zainteresowani mogą już dziś zapoznać się z nową generacją pakietów Norton 2015, przystępując do testów ich wersji beta. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://my.norton.com/ i pobrać program z sieci. Zaawansowani użytkownicy mogą wyrazić swoją opinię i zgłosić uwagi do Norton Security i Norton Security With Backup, a co za tym idzie – mieć wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonowanie oprogramowania, którego oficjalna premiera zapowiadana jest tej jesieni.

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?