niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderKolejny test antywirusów dla urządzeń mobilnych

Kolejny test antywirusów dla urządzeń mobilnych

AV-Test opublikował test oprogramowania antywirusowego przeznaczonego na urządzenia z systemem Android.

Lipcowy test programów dla Android

To już kolejne badanie antywirusów chroniących smartfony lub tablety wyposażone w system Android. Został on przeprowadzony w laboratorium AV-Test w lipcu tego roku. To czterotygodniowe badanie obejmowało 29 aplikacji w ich najnowszych wersjach z ustawieniami domyślnymi. Wśród uczestniczących w teście programów były zarówno te darmowe, jak i pakiety bezpieczeństwa w wersji odpłatnej.

Największe znaczenie dla wyniku testu miała skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu działania szkodliwych programów, a także użyteczność aplikacji, w tym wpływ na wydajność urządzenia oraz ilość fałszywych alarmów.

Kto na podium?

Tym razem jedenaście spośród testowanych programów osiągnęło 100% skuteczności ochrony przed zagrożeniami i aż dziewiętnaście uzyskało najwyższe noty za walory użytkowe (6 na 6 możliwych do zdobycia punktów). Wśród liderów testu, którzy zdobyli maksymalną ocenę w obu kategoriach znalazły się m. in. Avira Free Android Security, Bitdefender Mobile Security czy G Data Internet Security for Android. Tuż za nimi, z minimalnie gorszymi wynikami, plasują się np. ESET Mobile Security And Antivirus (99,96% skutecznej ochrony i 6/6 pkt. za użyteczność) i F-Secure Mobile Security (odpowiednio: 100% i 5,5/6 pkt.).

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?