piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNagrody AV-Test dla najlepszych antywirusów 2014

Nagrody AV-Test dla najlepszych antywirusów 2014

Ośrodek AV-Test przyznał prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych programów antywirusowych w 2014 roku.

avtest_award_2014_besNajskuteczniejszy, najwydajniejszy i najbardziej użyteczny

Spośród wszystkich testowanych w 2014 roku produktów AV-Test wybrał te, które w poszczególnych kategoriach uzyskały najlepsze roczne wyniki. Nagrody przyznane zostały w programom oferującym najskuteczniejszą ochronę, najmniej wpływającym na wydajność i prędkość komputerów oraz najłatwiejszym w obsłudze i najbardziej funkcjonalnym. W każdej kategorii wyłoniono po jednym zwycięzcy spośród oprogramowania przeznaczonego do użytku domowego oraz pakietów biznesowych.

Wyróżniono także dwie aplikacje zapewniające bezpieczeństwo urządzeniom przenośnym z systemem Android. Nagrodę wręczono również w kategorii najlepszego programu naprawczego.

Laureaci nagród AV-Test

Nagrodę AV-Test Best Protection 2014 za najskuteczniejszą ochronę urządzeń i danych użytkowników przed szkodliwym działaniem różnorodnych zagrożeń otrzymał Trend Micro Internet Security (dla użytkowników domowych) oraz F-Secure Client Security (dla użytkowników korporacyjnych).

Wśród oprogramowania, które wywierało najmniejszy wpływ na prędkość i wydajność komputera wyróżniono Kaspersky Internet Security oraz Bitdefender Endpoint Security i to im przyznano AV-Test Best Performance Award 2014.

Najbardziej użytecznymi, łatwymi w obsłudze i przyjaznymi dla użytkowników okazały się pakiety Avira Antivirus Pro oraz Sophos Endpoint Security and Control.

Dla posiadaczy urządzeń mobilnych szczególne znaczenie ma nagroda AV-Test Best Android Security Product 2014. Przyznano ją aplikacjom gwarantującym największy zakres bezpieczeństwa smartfonom i tabletom z systemem Android i tym razem najlepsze okazały się dwa programy – 360 Antivirus oraz Cheetah Clean Master.

Wręczono również wyróżnienia w kategorii Best Repair. Dotyczą ono produktów, które najlepiej poradziły sobie z następstwami zainfekowania komputera – najbardziej efektywnie wyczyściły i naprawiły system Windows po ataku złośliwego oprogramowania. Najlepiej z usuwaniem pozostałości po szkodliwych aplikacjach w 2014 roku radził sobie Kaspersky Virus Removal Tool, zaś z naprawą – narzędzie Malwarebites Anti-Malware Free.

Cenne informacje

To już kolejna coroczna odsłona AV-Test Award. Wyróżnienie to ma coraz większe znaczenie i motywuje wielu producentów do inwestowania w innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony przed zagrożeniami internetowymi oraz stanowi impuls do optymalizacji ich produktów. To także cenna wskazówka dla właścicieli urządzeń przed podjęciem decyzji o wyborze pakietów bezpieczeństwa.

 

Źródło: av-test.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?