poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajlepsza ochrona dla Windows 7

Najlepsza ochrona dla Windows 7

Ośrodek AV-Test zaprezentował rezultaty testów programów antywirusowych zabezpieczających urządzenia z systemem Windows 7.

image_windows7_6colsKtóry antywirus dla Windows 7 wybrać?

Zgodnie z badaniami, najpopularniejszą na świecie wersją systemu Windows nadal jest Windows 7 – ceniony i lubiany przez użytkowników, przez wielu uważany za najbardziej udaną edycję oprogramowania. Pewnie wielu spośród posiadaczy tego starszego, choć wciąż wspieranego przez Microsoft systemu, zastanawia się nad bezpieczeństwem swoich danych oraz wyborem właściwego sposobu ochrony. W podjęciu tej decyzji może pomóc najnowszy test niemieckiego ośrodka AV-Test, który zbadał skuteczność rozwiązań antywirusowych dla użytkowników domowych korzystających z systemu Windows 7 (SP1).

Tradycyjnie AV-Test położył nacisk na trzy najważniejsze kryteria dotyczące pakietów antywirusowych – skuteczność wykrywania zagrożeń, wpływ na wydajność chronionego urządzenia oraz walory użytkowe. W teście Real World Protection Test przeprowadzonym w lipcu i w sierpniu wzięły udział 24 programy w ich najnowszych wersjach (niektóre już w edycji 2015).

Najlepsze i najgorsze zabezpieczenia

Potwierdziły się dotychczasowe wyniki badań, zgodnie z którymi ochrona zapewniana przez rozwiązania dostarczane przez Microsoft jest niewystarczająca. Dostępny dla użytkowników Windows 7 bezpłatny Microsoft Security Essentials osiągnął niechlubne przedostatnie miejsce w zestawieniu. Niezbyt dobrze wypadły również darmowe programy.

Niekwestionowanymi zwycięzcami, z maksymalnymi notami we wszystkich kategoriach, okazały się natomiast cztery programy: Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security oraz McAfee Internet Security.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?