niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajlepszy antywirus dla komputerów Mac

Najlepszy antywirus dla komputerów Mac

Ośrodek AV-Test opublikował wyniki testów oprogramowania antywirusowego przeznaczonego dla komputerów z systemem Mac OS X.

Szczegółowe badanie

Tym razem w badaniu przeprowadzonym w lipcu i sierpniu wzięło udział 18 aplikacji antywirusowych dostępnych na rynku i często wybieranych przez użytkowników. Wśród nich znalazły się rozwiązania darmowe oraz płatne. Jak w pozostałych testach AV-Test programy zostały zainstalowane na urządzeniach z ich domyślnymi ustawieniami i mogły dokonywać bieżących aktualizacji.

Najważniejszymi kryteriami mającymi wpływ na ostateczne wyniki badań była skuteczność w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania, ilość zgłoszonych fałszywych alarmów oraz działanie aplikacji i ich wpływ na wydajność chronionego komputera.

Zaskakujące wyniki

Tym razem rezultaty badania okazały się zaskakujące. O ile zwykle skuteczność antywirusów wynosi od 85 do 100%, to tym razem najsłabsze aplikacje osiągnęły zaledwie niecałe 20%. Pięć z nich nie uzyskało nawet 70% efektywności.

Wśród testowanych antywirusów dla Mac OS X są jednak i takie, które zapewniają maksymalną ochronę przed zagrożeniami internetowymi. 100% skuteczności w badaniu oraz żadnego zgłoszonego fałszywego alarmu osiągnęły Bitdefender Antivirus For Mac, G Data Antivirus For Mac oraz Norman Antivirus For Mac. Raport AV-Test potwierdza również wysoką skuteczność produktów ESET (99% wykrytych zagrożeń i 0 fałszywych alarmów), F-Secure (98% i 0) i Panda Security (98% i 0).

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?