poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneSpam wciąż groźny

Spam wciąż groźny

Laboratorium Kaspersky zaprezentowało najnowsze dane dotyczące niebezpieczeństw związanych z niechcianymi wiadomościami email – spamem.

Z badań dotyczących globalnej korespondencji elektronicznej przeprowadzonych w marcu bieżącego roku wynika, iż mimo że ogólna liczba spamu wśród przesyłanych maili spadła o 6,4%, to nadal wynosi ona ok. 63,5%. Oznacza to, że niemal 2/3 wszystkich wiadomości elektronicznych na świecie jest spamem!

Kaspersky Lab podkreśla również, że największym zagrożeniem związanym z przesyłaniem niechcianych maili jest phishing. Polega on na podszywaniu się cyberprzestępców pod dobrze znane użytkownikom serwisy internetowe i wyłudzaniu ich danych. Do ataków phishingowych najczęściej wykorzystywane są portale społecznościowe (23,5%), serwisy operatorów poczty elektronicznej i komunikatorów, wyszukiwarek, organizacji finansowych i płatności online. W ostatnim miesiącu zanotowano wyraźny wzrost odsetek ataków wykorzystujących sklepy internetowe. Należy więc szczególną uwagę zwracać na niespodziewane i podejrzane wiadomości oraz zachować ostrożność, jeśli z ich treści wynika konieczność otwierania załączników lub linków do stron www.

Raport wskazuje także na najczęstsze źródła pochodzenia spamu. Najwięcej niechcianych i niebezpiecznych wiadomości zostało wysłanych z Chin (24,58%), USA (16,94%) oraz Korei Południowej (13,6%). Z Polski przesłano natomiast ok. 0.84% światowego spamu.

Źródło: Kaspersky Lab

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?