poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderWpływ antywirusów na wydajność urządzenia

Wpływ antywirusów na wydajność urządzenia

Ośrodek AV-Comparatives przeanalizował działanie oprogramowania antywirusowego pod względem jego wpływu na wydajność systemu komputera.

Czy skuteczny antywirus musi spowalniać komputer?

av-comparatives-test-wydajnosc2Wielu użytkowników komputerów obawia się instalowania na swoich urządzeniach programów zapewniających bezpieczeństwo w obawie przed spowolnieniem ich działania i zmniejszeniem komfortu podczas codziennego korzystania. Aktywna ochrona stale uruchomionego antywirusa pracującego w tle rzeczywiście może mieć niebagatelny wpływ na wydajność komputera. Funkcja ochrony przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, gwarantująca największe bezpieczeństwo użytkowników i ich danych, rzeczywiście zużywa część zasobów systemowych. Co więcej, do dziś pokutuje mit, że skuteczny antywirus musi mieć wpływ na wydajność urządzenia. Tymczasem eksperci z zakresu bezpieczeństwa IT już dawno się z nim rozprawili, zaś producenci, wykorzystując najnowsze zdobycze technologiczne, przygotowują efektywne, lekkie i nieuciążliwe programy.

Warto więc przed wyborem odpowiedniego oprogramowania antywirusowego porównać jego skuteczność w wykrywaniu zagrożeń z wpływem na wydajność komputera. Z pomocą może przyjść najnowszy test instytutu AV-Comparatives…

Performace Test

W teście programów, sprawdzającym ich wpływ na wydajność i szybkość działania komputerów, przeprowadzonym w październiku 2014 roku, wzięły udział 22 pakiety antywirusowe. Ich działanie sprawdzano na urządzeniu z systemem Windows 8.1, podczas wykonywania różnych działań, np. kopiowania lub pobierania plików czy instalowania aplikacji.

Wyniki sumaryczne tego złożonego testu wskazały, że bezapelacyjnym zwycięzcą testu, mającym minimalny wpływ na wydajność chronionego urządzenia, został program ESET Smart Security. Tuż za nim uplasowały się: Avira Internet Security i Bitdefender Internet Security oraz Kaspersky Internet Security i Sophos Endpoint Protection.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?