poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajskuteczniejszy antywirus dla Windows 7

Najskuteczniejszy antywirus dla Windows 7

Instytut AV-Test opublikował wyniki testów oprogramowania antywirusowego dla urządzeń z systemem Windows 7.

image_windows7_6colsBezpieczeństwo użytkowników Windows 7

Choć użytkownikom Windows 7 nadal zapewnione są wszystkie aktualizacje z zakresu bezpieczeństwa (zakończono podstawowe wsparcie techniczne), to warto zadbać o jego najlepszą ochronę. Tym bardziej, że zgodnie z wynikami badań, wbudowany Microsoft Security Essentials nie gwarantuje właściwego poziomu ochrony w porównaniu do wyspecjalizowanego oprogramowania.

Windows 7 to wciąż niekwestionowany lider wśród najczęściej wybieranych wersji systemów operacyjnych na świecie, przez wielu uważany za najlepszą edycję w historii. Nadal korzysta z niego ok. 56% użytkowników na całym świecie i ok. 46% w Polsce.

Test, przeprowadzony przez specjalistów ośrodka AV-Test w listopadzie i grudniu 2014 roku, pozwala sprawdzić skuteczność rozwiązań antywirusowych dla urządzeń wyposażonych w system Windows 7 (SP1, 64-bit). Wśród jego uczestników znalazło się 28 programów przeznaczonych dla użytkowników domowych w ich najnowszych dostępnych wersjach. Oprogramowanie w czasie testu stosowało swoje domyślne ustawienia, mogło dokonywać automatycznych aktualizacji i wykorzystywać usługi w chmurze.

AV-Test w czasie badań skupia się na przeprowadzeniu testu w jak najbardziej realistycznych warunkach, w których programy muszą zademonstrować swoje możliwości, używając wszelkich dostępnych narzędzi na wszystkich poziomach ochrony. Tak jak do tej pory, na rezultaty największy wpływ miały trzy kryteria – skuteczność wykrywania zagrożeń, wpływ na wydajność chronionego urządzenia oraz walory użytkowe.

Zwycięzcy testu

Tym razem żadnemu z testowanych programów nie udało się uzyskać maksymalnej oceny 18 punktów (po 6 pkt. w każdej z kategorii). W ogólnym podsumowaniu najlepszymi okazały się Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security i Trend Micro Internet Security, którym zabrakło do niej zaledwie po 0,5 pkt. (Kaspersky i Bitdefender za skuteczność ochrony, Trend Micro za wpływ na wydajność urządzenia).

Analizując cząstkowe wyniki w poszczególnych kategoriach okazało się, że maksymalne noty za skuteczność ochrony zdobyły (oprócz Trend Micro) pakiety Avira Antivirus Pro i F-Secure Internet Security. W kategorii „Wpływ na wydajność urządzenia” jedynie dwa programy zdobyły 6 pkt. – Bitdefender Internet Security i Kaspersky Internet Security. Świetnie natomiast testowane programy wypadają pod względem użyteczności – aż 18 z nich uzyskało maksymalne noty w tym zakresie.

Potwierdziły się natomiast dotychczasowe wyniki badań, zgodnie z którymi ochrona zapewniana przez rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa dostarczane przez Microsoft nie jest wystarczająca. Dostępny dla użytkowników Windows 7 bezpłatny Microsoft Security Essentials osiągnął niechlubne przedostatnie miejsce w zestawieniu.

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?