niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoNajskuteczniejszy antywirus w rankingach 2017 roku

Najskuteczniejszy antywirus w rankingach 2017 roku

Walka ze złośliwym oprogramowaniem czy z niebezpiecznymi narzędziami to jedno z najważniejszych tematów ostatnich lat – im więcej zagrożeń generują korzystający z Internetu ludzie, tym lepsze i efektywniejsze zabezpieczenia powstają. Szczególne ważne dzisiaj jest chronienie naszych osobistych danych. Tegorocznym zwycięzcą został Bitdefender, któremu miejsca musiał ustąpić król antywirusów – Kaspersky.

Jakie parametry były brane pod uwagę?

Test przeprowadzony przez ekspertów z serwisu Komputer Świat brali pod uwagę w pierwszej kolejności najważniejsze kryteria, takie jak wydajność, szybkość reakcji na zagrożenia oraz ich usunięcia, a także skuteczność w walce z różnego rodzaju zagrożeniami. Do walki stanęły zarówno komercyjne, jak i darmowe antywirusy. Najlepszy jednak okazał się Bitdefender, prześcigając nawet Kaspersky’ego.

Przyjęte kryteria

Badania pokazują, że antywirusy dzisiaj w większości oparte są na rozwiązaniach stosujących maszynowe uczenie się, przez co osiągane rezultaty w walce ze złośliwym oprogramowaniem są znacznie lepsze i precyzyjniejsze. Wszelkie próby ataku wyłapywane są niemal od razu, a sztuczna inteligencja samoistnie kreuje reguły zwalczające rozpoznawane wirusy – to właśnie dzięki temu program antywirusowy jest w stanie tak szybko reagować na pojawiające się zagrożenia. Najważniejszym kryterium, jakie było brane pod uwagę podczas tegorocznego sprawdzianu antywirusów, był sposób oraz skuteczność radzenia sobie z jednym z najgroźniejszych dzisiaj  rodzajów wirusów – Ransomware. Są to różnego rodzaju ataki haker kie, których celem jest kradzież naszych danych oraz ich zaszyfrowanie w celu żądania okupu za ich przywrócenie. Zdarzają się również przypadki szantażu. To właśnie Bitdefender oferuje dodatkowy, specjalny moduł chroniący użytkowników przed takimi przypadkami.

Komu zlecono testy?

Zrobienie testów zlecono bardzo surowym sędziom z laboratorium, w którym testowane są wirusy AV Test oraz AV-Comparatives, które umożliwiły sprawdzenie, jak antywirusy radzą sobie ze wszystkimi rodzajami szkodników oraz kierunkami ataków. W tym przypadku Standarze badania zostały rozszerzone o dodatkowe moduły, a nieodmiennie najlepsze wyniki w każdej kategorii osiągał właśnie Bitdefender.

Jak przebiegał test?

Przy wielkim teście, trwającym 2100 godzin, brało udział w sumie aż 20 ekspertów. Testowane programy zmuszone były odeprzeć atak 48910 ataków z sieci oraz wykryć 83477 szkodników. Ponadto każdy program miał do sprawdzenia 1600 stron internetowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?