niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaOmegopediaWiedzaNorton 360 i bezpieczna przeglądarka

Norton 360 i bezpieczna przeglądarka

O bezpieczeństwo w internecie można dbać na różne sposoby. Jednym z nich jest zabezpieczenie przeglądarek internetowych – w końcu to za ich pomocą najczęściej korzystamy z sieci. W tym celu, wśród usług Norton 360 można znaleźć rozszerzenie Safe Web – dedykowane właśnie do ochrony przeglądarek. 

Po co chronić przeglądarkę?

Zwracając uwagę na fakt, że z przeglądarek internetowych każdego dnia korzystają miliony ludzi, może to oznaczać jedno – że są one narażone na wiele zagrożeń, takich jak ataki phishingowe, malware, szkodliwe wtyczki, fałszywe strony internetowe i wiele innych.

Niezabezpieczona przeglądarka może umożliwić cyberprzestępcom łatwy dostęp do naszych danych, takich jak hasła, numery kart kredytowych i informacje osobiste. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z przeglądarek internetowych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności, a także stosować dodatkową ochronę, jaką jest np. Safe Web od Norton 360. Safe Web dokonuje analizy odwiedzanych witryn i wykrywa znajdujące się na nich wirusy, spyware, oprogramowanie destrukcyjne lub inne zagrożenia pochodzące z sieci.

Trzeba też pamiętać, że bezpieczeństwo przeglądarek zależy przede wszystkim od nas samych. Powinniśmy unikać klikania w podejrzane linki i strony internetowe oraz pobierania plików z nieznanych źródeł. Takie działania stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego komputera i danych osobowych. A jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż martwić się później skutkami działania podstępnych hakerów.

Dodatek Safe Web od Norton 360

W świecie Norton bezpieczna przeglądarka to nie tylko ocena bezpieczeństwa witryn internetowych zanim użytkownik przejdzie na daną stronę. Rozszerzenie Safe Web oferuje znacznie więcej. Mowa tutaj o dodatkowych i rozbudowanych funkcjach:

  • Ocena witryn internetowych – oprócz informacji o stopniu bezpieczeństwa witryny, zawiera wyjaśnienie powodu zakwalifikowania jej jako niebezpieczna oraz zalecenia co do dalszego postępowania, które umożliwiają świadome podjęcie decyzji o odwiedzinach danej strony.
  • Ochrona bankowości online – pozwala na bezpieczne dokonywanie transakcji płatniczych za pośrednictwem internetu.
  • System zapobiegania włamaniom (IPS) – pomaga wykryć i powstrzymać próby ataku wykorzystujące luki w zabezpieczeniach. Kompleksowo bada zawartość witryn internetowych, okienek pop-up i reklam, zdecydowanie zwiększając poziom ochrony urządzenia. 
  • Ochrona przed witrynami próbującymi wyłudzić dane i witrynami służącymi do przeprowadzania oszustw – to ochrona przed atakami wykorzystującymi fałszywą pomoc techniczną, w celu wyłudzenia informacji (phishing).
  • Link Guard – funkcja skanuje pocztę mailową i aplikacje do obsługi mediów społecznościowych, w celu poszukiwania złośliwych linków, które oznacza na czerwono. 

Rozszerzenie Safe Web dostępne jest dla przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Windows Edge i Apple Safari. Jeśli korzystasz z usługi Norton 360, program automatycznie uruchomi monit ostrzegający o braku tego zabezpieczenia wraz z zachęceniem do jego aktywacji. To ważne, bo Safe Web to doskonałe uzupełnienie funkcji “Bezpieczeństwo urządzenia Norton”, które razem stanowią jeszcze silniejszą broń stworzoną do walki z cyberprzestępcami. Potrafią ochronić użytkownika przed takimi zjawiskami jak:

  • Formjacking – haker wprowadza złośliwy kod do formularza płatności na stronie internetowej jakiegoś sklepu, aby wykraść dane kart kredytowych klientów.
  • Cryptojacking – tutaj z kolei celem nie są pieniądze, ale moc obliczeniowa komputera użytkownika, która przejęta przez hakera zostaje wykorzystana do wykopywania kryptowaluty. Dla ofiary widoczne jest tylko znaczące spowolnienie urządzenia, utrudniające normalne użytkowanie.
  • Oszustwa związane z pomocą techniczną – to bardzo podstępny sposób działania hakerów – po wejściu na stronę internetową wyskakuje okienko informujące o zainfekowaniu urządzenia. Na domiar złego wydaje się bardzo prawdziwe, co sprawia, że wiele osób daje się nabrać na “płatną pomoc techniczną”.

Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

Obecnie przeglądarki internetowe oferują wiele wbudowanych narzędzi bezpieczeństwa, jednak aby zagwarantować sobie najwyższy stopień ochrony, warto zaangażować w ten proces dobrego antywirusa, który pomoże chronić użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem i stronami internetowymi. Rozszerzenie Safe Web jest łatwe w użytkowaniu, nie spowalnia działania przeglądarki, a przede wszystkim – pozwala na spokojne korzystanie z sieci, bez większych obaw o zagrożenia płynące z internetu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?