niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderPaździernikowy test antywirusów

Październikowy test antywirusów

Zakończył się kolejny etap testów oprogramowania antywirusowego przeprowadzonego przez specjalistów AV-Comparatives.

Kolejny Real World Protection Test

av_realworld_oct_14W zaprezentowanym przez ośrodek raporcie podsumowano wyniki Real World Protection Test z października 2014 roku. Stanowi on część długotrwałego, rygorystycznego i dynamicznego badania, dającego najpełniejszy i najbardziej wiarygodny obraz skuteczności oprogramowania antywirusowego w realistycznych warunkach, z jakimi spotykają się użytkownicy komputerów i Internetu na całym świecie.

AV-Comparatives pozwala zapoznać się z cząstkowymi wynikami testu co miesiąc. Dwukrotnie w ciągu roku (w lipcu i grudniu) przedstawione zostaje szczegółowe podsumowanie czteromiesięcznych okresów badania. Już wkrótce poznamy więc najnowszy raport dotyczący drugiego półrocza 2014 roku.

Najlepsze miesięczne wyniki

Tymczasem zaprezentowano wyniki Real World Protection Test z października. Jak zwykle, wykorzystując ogromną ilość próbek, badano programy zabezpieczające przed zagrożeniami w ich najbardziej aktualnych wersjach. Na ostateczny ranking antywirusów największy wpływ miała skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu działania szkodliwego oprogramowania, ale nie bez znaczenia była również ilość fałszywych alarmów zgłaszanych przez badane pakiety, które mogą wyraźnie zakłócać codzienne korzystanie z komputera i Internetu.

Wśród 22 testowanych programów najlepsze wyniki osiągnęły: Bitdefender Internet Security (99,5% skuteczności i 0 fałszywych alarmów), Kaspersky Internet Security (99,5% i 0), Quihoo 360 Internet Security (99,8% i 1) i Trend Micro Titanium Internet Security (100% i 1). Liderzy testu pozostali więc niezmienni (w porównaniu z wynikami wrześniowymi).

 

Źródło: av-comparatives.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?