niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMobilePełna inwigilacja za pomocą smartfona? To możliwe

Pełna inwigilacja za pomocą smartfona? To możliwe

Chociaż korzystamy z naszych telefonów w zasadzie na każdym kroku, to wciąż wydaje nam się szokujące, jak wiele wiedzą o nas wszelkiego rodzaju firmy i w jaki sposób wykorzystują związane z tym informacje. A przecież w większości czasu nie kryjemy się z tym, gdzie chodzimy, korzystamy z usługi GPS oraz przeróżnego rodzaju aplikacji, które za zadanie mają nie tylko ułatwianie nam codziennego życia. Sens ich oraz istota jest zdecydowanie głębiej ulokowana.

Co można było dowiedzieć się o uczestnikach Opener’a?

Sprawa tego, do czego są tak naprawdę wykorzystywane nasze telefony została nagłośniona po opublikowaniu przez firmę Selektivv dokładnie opracowanych statystyk dotyczących nie tylko ogólnych informacji na temat cieszących się festiwalem uczestników, ale również nieraz ich bardzo intymnych i osobistych spraw, takich jak staranie się o dziecko lub bardziej trywialnych, związanych na przykład z tym, gdzie najczęściej robione są przez nie zakupy.

Sami wszystko o sobie mówimy

Mamy tendencję do rzucania się na każdą nową, ciekawie wyglądają i przede wszystkim bezpłatną aplikację, związaną na przykład właśnie z planowaniem dziecka, uprawianiem różnego rodzaju sportów (i następnie ich aktywnym publikowaniem w Internecie, na ogólnodostępnych portalach społecznościowych), związanych ze zdrowym żywieniem, pogodą dla konkretnej miejscowości, turystyką i atrakcjami danego miasta i wieloma innymi, które następnie są porządkowane przez takie właśnie firmy, jak Selektivv. Firmy nie potrzebują naszych danych osobowych, wystarczy im nazwa urządzenia oraz wszystkie dane, jakie są zawarte właśnie na nim, związane z aplikacjami oraz naszymi zainteresowaniami, które mają odzwierciedlenie w instalowanych programach. Dzięki temu pozycjonowane są również reklamy, jakie wyświetlają się podczas korzystania z poszczególnych aplikacji. Jest to więc kolejne narzędzie manipulujące naszymi potrzebami. Tak więc chociaż z samych programów korzystasz za darmo, zamiast być użytkownikiem i podmiotem, stajesz się przedmiotem wystawianym na sprzedaż bardzo tanio.

Nie samymi aplikacjami żyje człowiek

Deweloperzy wynajmujący czy wykupujący reklamy w konkretnych aplikacjach mają jeszcze lepsze sposoby, szczególnie na tych opornych na instalowanie aplikacji. Do wygenerowania odpowiedniego rodzaju reklam wystarczy dzisiaj przeglądanie stron internetowych w przeglądarce telefonu, aby cały proceder rozpoczął się od nowa.

Zresetowanie profilu reklamowego – jak to zrobić?

W zasadzie jedynym sposobem na chociaż chwilowe pozbycie się problemu, jest zresetowanie swoich indywidualnych profili reklamowych, znajdujących się w smartfonie. W tym celu konieczne jest wejście w ustawienia prywatności, a następnie wypisanie się z reklam i zresetowanie identyfikatora. To samo okienko pokaże nam również wszystkie zebrane o nas informacje na postawie przeglądanych stron internetowych oraz zainstalowanych aplikacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?