niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNajpopularniejsze antywirusy 2019

Najpopularniejsze antywirusy 2019

Najczęściej używane funkcje antywirusów

Przed decyzją o zakupie programu antywirusowego warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z oferowanymi przez nie funkcjami i narzędziami. Pozwoli to dobrać najbardziej optymalne oprogramowanie, które najlepiej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom i potrzebom. Warto też skupić się w poszukiwaniach na programach proponowanych przez znanych i cenionych producentów, np. Symantec (Norton), Panda Security, Kaspersky Lab, ESET, McAfee czy Bitdefender.

Ochrona podstawowa

Większość firm oferuje kilka rodzajów pakietów zabezpieczających, różniących się między sobą zakresem ochrony i ilością funkcji, a także – ceną. Programy najtańsze, czyli w podstawowych wersjach, zapewniają zwykle podstawowe zabezpieczenia przed wirusami, rootkitami, trojanami, programami szpiegującymi czy phishingiem. Pozwalają na swobodne przeglądanie stron internetowych oraz korzystanie z zakupów i bankowości online. Najpopularniejszymi spośród tego rodzaju programów są: Norton 360 Standard 2020, Norton Security Standard 2020 oraz Deluxe 2020, Kaspersky Anti-Virus 2020 i Kaspersky Internet Security 2020, Panda DOME Essential 2020, ESET Nod32 i  McAfee Internet Security 2020.

Pakiety dodatkowe

Wersje zawierające bogatszy zestaw narzędzi oraz rozszerzony obszar zabezpieczeń to chociażby Norton 360 Deluxe 2020 oraz Norton Security Premium 2020, Bitdefender Internet Security 2020, Kaspersky Total Security 2020, Panda DOME Advanced i Complete, Eset Internet Security, Smart Security i Security Pack 2020 oraz McAfee Total Protection. Oprócz podstawowej ochrony przed zagrożeniami internetowymi gwarantują lepsze zabezpieczenie tożsamości w sieci oraz funkcje kontroli rodzicielskiej oraz skuteczną zaporę sieciową.

I jeszcze więcej pakietów

Z naszych obserwacji w sklepie wynika, że coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się również wszechstronne pakiety, których niektóre funkcje do tej pory można było spotkać w innym niż antywirusowe oprogramowaniu. Mowa tu przede wszystkim o maksymalnej ochronie danych użytkowników np. poprzez regularne tworzenie i zapisywanie kopii zapasowych, które chroniąc przed utrata cennych danych – nawet w przypadku awarii lub kradzieży urządzenia. Coraz częściej programy takie służą do optymalizacji wydajności komputera. Pomagają także w ochronie, tworzeniu oraz zarządzaniu wieloma loginami i hasłami do kont bankowych czy też serwisów internetowych. Ta funkcja nazywana jest Menedżerem Haseł. Część z programów antywirusowych potrafi również chronić dostęp do kamery internetowej i mikrofonu. Takie kompleksowe pakiety to np. Norton 360 Premium i Deluxe, Panda DOME Complete, Kaspersky Total Security 2020, Bitdefender Total Security 2020 oraz ESET Smart Security i Security Pack.

Jaka funkcja jest najpopularniejsza?

Według obserwacji w naszym sklepie, największą popularnością cieszy się funkcja wbudowanej ochrony rodzicielskiej. Jest ona niezbędna praktycznie w każdym wieloosobowym gospodarstwie domowym, w którym dzieci korzystają z komputera. Wszyscy liczący się producenci oferują taką funkcję, lecz zwykle nie jest ona dostępna w najtańszych, podstawowych pakietach oprogramowania.

Do czego służy kontrola rodzicielska?

Narzędzie kontroli rodzicielskiej to przede wszystkim możliwość zablokowania najmłodszym dostępu do witryn zawierających nieodpowiednie dla nich treści. Często umożliwia również monitorowanie zachowania dzieci, zapoznanie się z listą odwiedzanych przez nie stron, kontrolowanie ich aktywności w serwisach społecznościowych i komunikatorach. Ochrona rodzicielska powala także na ograniczenie czasu spędzonego przez dzieci przy komputerze, co jest wyjątkowo ważne zwłaszcza podczas nieobecności osób dorosłych w domu.

W jaki program warto zainwestować?

Producenci oprogramowania antywirusowego dbają o jak najlepszą ochronę swoich użytkowników i ich zadowolenie z zakupionych aplikacji. Pakiety stworzone przez liderów tej branży są do siebie zbliżone, wyposażone w podobny zestaw narzędzi. Ich skuteczność jest również na bardzo wysokim poziomie. O decyzji klientów decydują więc drobne różnice – dodatkowe funkcje, ochrona dla urządzeń mobilnych, ilość chronionych stanowisk, a także doświadczenie na rynku i ilość wiernych użytkowników na całym świecie. Specjaliści radzą zdecydować się na nieco wyższy poziom ochrony niż ten, które oferują podstawowe wersje pakietów. Ma to związek z rosnącą liczbą coraz bardziej skomplikowanych zagrożeń i większego ryzyka utraty wrażliwych danych. Mowa tu chociażby o programach firmy Symantec – Norton Security 2020 czy Norton 360, Bitdefender Total Security, Kaspersky Total Security lub Panda Complete.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?