niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoProgram antywirusowy w pudełku

Program antywirusowy w pudełku

Bitdefender robi wszystko, by pogrążyć konkurencję lub inaczej – zmusić ją do większych starań. Oprócz tego, że w bieżącym miesiącu prowadzi we wszystkich rankingach, to jeszcze oferuje użytkownikom bardzo ciekawe rozwiązanie sprzętowe – BOX. W „pudełku” kryje się oczywiście oprogramowanie zabezpieczające, które można wykorzystać np. do ochrony urządzeń Smart Home lub tradycyjnie – komputerów, laptopów, routera itd.

Dlaczego takie rozwiązanie jest dobre?

Przeważnie instaluje się po prostu antywirusa, wybierając wersję odpowiednią do ilości stanowisk i systemów, jakie są tam wykorzystywane. Popularność zestawów Smart Home trochę to jednak utrudnia, bo urządzenia te kontrolowane są przez systemy dedykowane i z przyczyn tych nie da się wyposażyć ich w jakikolwiek program. Przy tym pozostają jednak wrażliwe na infekcję odpowiednio spreparowanymi wirusami i mogą ulec uszkodzeniu lub przeprogramowaniu. Dlatego też Bitdefender opracował wersję BOX. Program działa w zewnętrznym urządzeniu, posiada własny system, monitory, skanery i wiele innych narzędzi. Po skonfigurowaniu nie tylko rozpoznaje urządzenia tworzące domową „sieć”, ale także obejmuje je kompleksową ochroną.

Bezpieczny Smart Home

W Polsce rozwiązania z grupy Smart Home są nieco mniej popularne, niż w niektórych krajach, ale moda oraz naprawdę duże możliwości takich zestawów niedługo doprowadzą do zagęszczenia się tego typu produktów i u nas. Instalacja Bitdefender BOX z wyprzedzeniem jak najbardziej ma sens, nawet jeśli w domu występuje jeden z tego typu obiektów, np. system wykrywania ruchu, inteligentny telewizor czy lodówka. Coraz częściej cyberprzestępcy szukają exploitów w miejscach, które wydają im się być słabym punktem wszelkich sieci. Mało komu przyjdzie do głowy weryfikować pod tym kątem sprzęt AGD, a tymczasem to właśnie takie urządzenie może rozpocząć infekcję całej sieci domowej. Poza nieco innym sposobem instalacji i działania, Bitdefender BOX pracuje podobnie do całej reszty systemów bezpieczeństwa. Przez cały czas monitoruje sieć pod kątem ewentualnych luk, prób przeniknięcia przez zabezpieczenia sprzętów, kontroluje ruch w sieci i na bieżąco weryfikuje otwierane przez użytkowników strony. BOX posiada szczególne możliwości w zakresie rozpoznawania witryn phishingowych i od razu powiadamia użytkownika o zagrożeniu. Aktywny monitor analizuje i ocenia cały ruch w sieci domowej, więc może zwrócić uwagę także na pozornie nieszkodliwe, powtarzające się zdarzenia, które są np. próbą skanowania zabezpieczeń lub próbą wykrycia exploitów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?