wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPinnacle / AvidRozwiązanie - kiedy dodaję lub wydłużam klip, rozdziały przestają być zsynchronizowane

Rozwiązanie – kiedy dodaję lub wydłużam klip, rozdziały przestają być zsynchronizowane

Przygotowanie projektu płyty i bezawaryjne eksportowanie

Wielokrotnie spotkałem się z awariami podczas tworzenia projektu dysku lub eksportowania filmu. Przyczyny nie były oczywiste i zajęło mi trochę czasu, aby je poznać. Pomyślałem więc, że warto podzielić się tymi użytecznymi informacjami i opisać te problemy oraz sposoby ich rozwiązania, co umożliwi bezbłędne przygotowanie obrazu dysku. Yann256

Problem 1: kiedy dodaję lub wydłużam klip, rozdziały przestają być zsynchronizowane

Na poniższym przykładzie znajdują się tr­zy klipy (1), z których każdy stanowi rozdział (2) w menu (3) z „powrotem do menu” na końcu osi czasu. Oś czasu ustawiona jest na tryb wstawiania (4).

BugExportDisk-01-FR

Wciąż w trybie wstawiania (1); kolejny klip zostaje umieszczony między C1 i C2 (2), jak na poniższym obrazie. Rozdziały C2 i C3 oraz „powrót do menu” M1 logicznie przesuwają się podążając za zmianami klipów.

BugExportDisk-02-FR

Nowy przypadek. Nadal w trybie wstawiania (1); umieszczenie tego samego klipu (2) spowodowało powstanie luki pomiędzy rozdziałami i zmianę kolejności, jak to pokazano poniżej. Rozdziały C2 i C3 oraz „powrót do menu” M1 (3) pozostały zablokowane w ich pierwotnym położeniu. Co jest tego przyczyną?

BugExportDisk-03-FR

Aby znaleźć wyjaśnienie, musimy przejść do ostatniego obrazu, powiększając go przy użyciu suwaka, tak jak to jest widoczne poniżej:

Kiedy „powrót do menu” M1 (2) znajduje się na początku ostatniej klatki, rozdziały i „powrót do menu” zostają zsynchronizowane Kiedy „powrót do menu” M1 (2) znajduje się na końcu ostatniej klatki, rozdziały i „powrót do menu” nie zostają zsynchronizowane
BugExportDisk-04-FR BugExportDisk-05-FR

Jak doszło więc do błędu? Niestety dosyć łatwo. Przejdźmy do końca osi czasu i tam wprowadźmy „powrót do menu” (2). Jak widać, zostaje on umieszczony na końcu ostatniej klatki!

BugExportDisk-06-FR

Aby uniknąć tego problemu wystarczy cofnąć się o jedną klatkę przed utworzeniem „powrotu do menu” (2) ręcznie lub używając przycisku (3) lub ręcznie przesunąć wygenerowany „powrót do menu” na początek ostatniego obrazu.

{Zrzuty ekranu zostały przygotowane z pomocą Snagit 12 by TechSmith}

logo-dv-new

 

 

Zobacz inne rozwiązane problemy:

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?