piątek, 19 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGTest ochrony antywirusowej

Test ochrony antywirusowej

AV-Comparatives przeprowadził kolejne badanie skuteczności ochrony popularnych pakietów antywirusowych.

Realistyczny test pakietów antywirusowych

prot_201602Ośrodek AV-Comparatives opublikował wyniki dynamicznego Real World Protection Test – kompleksowego i realistycznego badania skuteczności ochrony antywirusowej. Uważany jest on za jedną z najbardziej wiarygodnych i kompleksowych analiz dotyczących zabezpieczeń przed różnorodnymi zagrożeniami internetowymi. Jego podstawowym założeniem jest odzwierciedlenie jak najbardziej realistycznych warunków, odpowiadających tym, z którymi na co dzień mają do czynienia użytkownicy komputerów połączonych z siecią. Dlatego też specjaliści AV-Comparatives korzystają z ogromnej ilości scenariuszy – tym razem, podczas marcowego testu, było ich 449. Obejmowały one m.in. wejścia na złośliwe witryny internetowe.

Badanie zostało przeprowadzone na urządzeniach z systemem Windows 7 Home Premium, na których zainstalowane były również programy stanowiące niejednokrotnie słabe ogniwo w zabezpieczeniach, zwłaszcza jeśli nie są one na bieżąco aktualizowane. Luki w ich zabezpieczeniach są bowiem jedną z najczęściej wykorzystywanych przez cyberprzestępców i groźne oprogramowanie dróg ataków.

Oprócz skuteczności ochrony test wskazuje na najbardziej niezawodne programy, które prawidłowo informują i blokują złośliwe strony lub programy. Fałszywe alarmy zgłaszane przez pakiety antywirusowe, błędnie oceniające zaufane i bezpieczne witryny, są uciążliwe podczas codziennego korzystania z urządzenia i Internetu oraz utrudniają sprawną pracę.

Najskuteczniejsza ochrona internetowa

W marcowym Real World Protection Test wzięło udział 19 najbardziej aktualnych wersji programów zabezpieczających, które mogły wykorzystywać wszystkie swoje narzędzia i funkcje do jak najlepszej ochrony.

Tym razem cztery pakiety zdołały zablokować 100% zagrożeń napotkanych podczas testu – są to: Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, F-Secure Internet Security oraz Trend Micro Internet Security.

Ten ostatni zgłosił jednak jednocześnie aż 18 fałszywych alarmów. Lepiej wypadł pakiet F-Secure, błędnie informujący o 5 zagrożeniach. Pozostali zwycięzcy mogą jednak pochwalić się doskonałymi wynikami – oprócz maksymalnej skuteczności zgłosiły one 0 (Avira) lub zaledwie 1 (Bitdefender) fałszywy alarm.

Tuż za czterema rekordzistami uplasowały się AVG Internet Security (99,8% i 0 fałszywych alarmów), eScan Internet Security (99,6% i 9), ESET Smart Security (99,3% i 1), Kaspersky Internet Security (99,2% i 2), ThreatTrack Vipre Internet Security (99,3% i 0).

Warto też zauważyć, że żaden z programów nie uzyskał gorszego wyniku niż 95,5% skuteczności w wykrywaniu i blokowaniu zagrożeń.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?