niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderTest ochrony urządzeń mobilnych

Test ochrony urządzeń mobilnych

Najnowszy test ośrodka AV-Test sprawdził skuteczność ochrony oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń przenośnych z systemem Android.

Skuteczna ochrona i użyteczność ochrony mobilnej

image_android_droid_6colsW najnowszym, przeprowadzonym w maju badaniu, którego wyniki właśnie opublikowano, specjaliści AV-Test zajęli się analizą skuteczności zabezpieczeń oprogramowania antywirusowego chroniącego urządzenia mobilne. Tym razem przetestowano skuteczność działania 26 produktów przeznaczonych dla smartfonów i tabletów z systemem Android – najpopularniejszego na całym świecie, ale również najbardziej narażonego na coraz bardziej złożone i podstępne zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.

W teście wykorzystano najbardziej aktualne wersje programów, które w jego trakcie mogły bez przeszkód dokonywać aktualizacji oraz stosować usługi w chmurze. W badaniu zwracano szczególną uwagę na najważniejsze czynniki, które mają znaczenie podczas codziennego korzystania z urządzeń przenośnych. Mowa tu przede wszystkim o właściwym poziomie ochrony i wykrywaniu niebezpieczeństw w czasie rzeczywistym, zarówno tych dobrze już znanych, ujawnionych w ciągu ostatnich 4 tygodni, jak i tych najnowszych. Testowane oprogramowanie sprawdzano również pod względem jego użyteczności i wpływu zapewnianej przez nie ochrony na wydajność i działanie urządzenia. Chodzi tu zwłaszcza o wpływ na zużycie baterii, spowalnianie systemu, generowanie zbyt dużego ruchu, a także zgłaszanie uciążliwych fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji i używania aplikacji.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa dla urządzeń z Android

Eksperci AV-Test przygotowali również wykaz dodatkowych funkcji, w jakie zostały wyposażone pakiety antywirusowe, które mogą istotnie wpływać na zwiększenie zakresu ochrony użytkowników smartfonów i tabletów Android. Wśród najpopularniejszych znalazły się narzędzia antykradzieżowe, blokada połączeń, filtr wiadomości, ochrona przeglądarki, tworzenie kopii zapasowych danych czy ich szyfrowanie. I choć nie miały one wpływu na ostateczną punktację i ranking w teście, to stanowią cenną informację dla właścicieli urządzeń mobilnych dokonujących wyboru oprogramowania antywirusowego.

 Zwycięzcy testu antywirusów dla Android

Wyniki testu już po raz kolejny wskazują, na wyjątkowo wysoki poziom zabezpieczeń oferowanych przez najpopularniejsze pakiety antywirusowe dla urządzeń przenośnych z Android. Aż 15 z nich zdobyło maksymalną punktację w zakresie skuteczności ochrony. Jeszcze lepsze wyniki dotyczyły użyteczności oprogramowania. Jedynie trzy pakiety zdobyły niższy niż maksymalny wynik.

Wśród zwycięzców testu z najwyższą możliwą do zdobycia punktacją w obu zakresach znalazły się m.in. Bitdefender Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus G Data Internet Security, Kaspersky Internet Security i Norton Mobile Security.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?