niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoUwaga na aplikację Super Mario!

Uwaga na aplikację Super Mario!

Już niedługo ma mieć miejsce premiera długo wyczekiwanej przez wszystkich miłośników klasyki gry Super Mario Run. Chociaż gra nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery, to w sieci pojawiło się w ostatnim czasie sporo plików z rozszerzeniem APK, pochodzące ze stron niewiadomego pochodzenia, które w dodatku są zarażone złośliwym oprogramowaniem malware oraz innymi wirusami. Premiera niedługi, niecierpliwi powinni więc dla własnego jeszcze dobrą chwilę zaczekać.

Nigdy nie korzystaj z aplikacji poza Sklepem Play

Nawet najlepszym mogą zdarzyć się wpadki, więc od czasu do czasu również w Sklepie Play możemy się spotkać z wirusami znajdującymi się w aplikacjach, jednak w dalszym ciągu Sklep Play pozostaje wiarygodnym źródłem dla aplikacji. W sieci można znaleźć sporo plików z rozszerzeniem APK, przedstawianych jako plik instalacyjny dla gry Super Mario Run. Warto pamiętać, że inne strony z aplikacjami, poza właśnie Sklepem Play, nie posiadają żadnej certyfikacji, mogą więc być wszystkim. Warto też się zastanowić, jak ważny jest dla nas nasz smartfon oraz dane, jakie posiadamy na nim, ponieważ w przypadku przejęcia kontroli nad urządzeniem zwykle najlepiej radzi sobie przywracanie ustawień fabrycznych, równoznaczne z koniecznością usunięcia wszystkiego, co znajduje się na telefonie.

Jakie zagrożenie czyha na nas w postaci instalatora?

Fałszywych i zainfekowanych różnymi wirusami plików w sieci nie brakuje. W zależności od tego, na który  z nich trafimy, zainstalowana aplikacja może przejąć kontrolę nad urządzeniem, może wyświetlać setki reklam oraz pop-upy, inne zaś przechwytują wszystkie nasze dane licząc na zdobycie najcenniejszej wiedzy – związanej z naszym kontem bankowym.

Dlaczego cyberprzestępcy zarabiają na Super Mario?

Wszystko przez fakt, że użytkownicy iPhone’ów muszą zapłacić za dostęp do pełnej wersji gry ponad 40 złotych. Był to też powód, dla którego sama aplikacja zebrała dość przeciętne noty jak na sam początek. Konieczność wykupienia pełnej wersji pojawia się tuż po przejściu kilku pierwszych poziomów. Jednak klasyka wydania robi swoje, ponieważ postać Mario jest tak lubiana, że w ciągu zaledwie czterech dni aplikacja została ściągnięta ponad 40 milionów razy. W ten sposób również bardzo szybko wspięła się na sam szczyt aplikacji, które najlepiej zarabiają. Nie została jednak jeszcze ogłoszona oficjalna wersja na Androida, a Sklep Play oferuje nam jedynie newsletter z bieżącymi informacjami na jej temat. To jednak spowodowało również zainteresowanie aplikacją cyberprzestępców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?