niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderJaki antywirus dla urządzeń z Androidem?

Jaki antywirus dla urządzeń z Androidem?

Urządzenia mobilne z dostępem do Internetu od dłuższego czasu stają się standardowym wyposażeniem każdego domu. Wygodny i łatwy dostęp do serwisów społecznościowych, bankowości elektronicznej i informacji sprawiają, że ich sprzedaż rośnie z każdym rokiem. Wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju urządzeń, rośnie także liczba ataków i zagrożeń, które ich dotyczą. Jednak użytkownicy smartfonów i tabletów coraz uważniej dobierają oprogramowanie antywirusowe, dbając o jak najlepsze bezpieczeństwo i ochronę swoich danych.

android-securityZ pomocą w wyborze może przyjść im najnowszy ranking AV-Test.

Niezależny ośrodek AV-Test zaprezentował właśnie wyniki najnowszych testów programów antywirusowych przeznaczonych na urządzenia przenośne z systemem Android.

Opublikowany ranking opiera się na analizach przeprowadzonych w marcu 2014 roku na urządzeniach z zainstalowanym systemem Android w wersji 4.3. W badaniu brało udział aż 31 pakietów antywirusowych, oferowanych zarówno przez gigantów na rynku oprogramowania, jak i mniej znanych i popularnych producentów.

W teście oceniano programy biorąc pod uwagę następujące kryteria: skuteczność w wykrywaniu złośliwych i groźnych aplikacji, wpływ na codzienne użytkowanie urządzenia oraz dodatkowe funkcje.

Wśród badanych aplikacji dwanaście otrzymało maksymalną ogólną liczbę punktów. Wśród nich znalazły się m. in. ESET Mobile Security & Antivirus, Kaspersky Internet Security i Kingsoft Mobile Security.

Maksymalne oceny pod względem skuteczności ochrony antywirusowej otrzymały m. in.  Bitdefender Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus, G Data Internet Security, Kaspersky Internet Security, Norton Mobile Security. Na użytkowanie urządzenia najmniej wpływają: ESET Mobile Security & Antivirus, F-Secure Mobile Security, Kaspersky Internet Security.

 

Źródło: Av-test.org

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?