poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaSymantec / NortonZaskakująca nowość od Symantec

Zaskakująca nowość od Symantec

Symantec – producent oprogramowania antywirusowego Norton – jest współtwórcą linii odzieży chroniącej karty płatnicze.

Spodnie zabezpieczą Twoje karty kredytowe

Jeśli do tej pory wydawało się Wam, że laboratoria firm produkujących programy zabezpieczające urządzenia i dane przed zagrożeniami zajmują się wyłącznie rozwijaniem technologii antywirusowych, udoskonalaniem swoich produktów i zwiększaniem ich skuteczności, to ta wiadomość może Was nieco zaskoczyć.

Symantec – lider wśród światowych twórców oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa IT – zaprezentował właśnie (stworzoną przy współpracy z firmą odzieżową Betabrand) linię ubrań, chroniących karty zbliżeniowe oraz inne dokumenty zawierające cyfrowe informacje. Wyposażone są one w specjalistyczną warstwę ochronną, która zapobiega przechwytywaniu wrażliwych informacji osobistych, danych kart płatniczych itp. przez przestępców za pomocą czytników RFID/NFC.

Ta coraz popularniejsza metoda, nie wymagająca fizycznego kontaktu ofiary kradzieży i złodzieja, pozwala na pozyskanie poufnych danych wprost z Twojej kieszeni. Nie zorientujesz się również, że do tej kradzieży mogło dojść, dopóki nie spotka Cię przykra niespodzianka – wyczyszczone konto bankowe, Twoje dane wykorzystane do nielegalnych celów… Szacuje się, że każdego roku ponad 10 milionów tożsamości zostaje skradzionych w ten sposób, a metoda ta staje się coraz powszechniejsza, choćby ze względu na niewielką ryzyko przyłapania na gorącym uczynku. Według analiz specjalistów, w 2015 roku aż 70% kart kredytowych będzie narażonych na ataki tego rodzaju. Jest więc się czego obawiać.

Modnie i bezpiecznie

Gwarancją bezpieczeństwa kart płatniczych i osobistych dokumentów przenoszonych w kieszeniach ubrań może okazać się odzież współtworzona przez Symantec/Norton i Betabrand. Na razie zainteresowani mogą wybrać między spodniami (dla panów) a żakietem (dla pań). Wyposażone są one w dwie (spodnie) lub jedną (żakiet) kieszeń wyściełaną specjalnym materiałem, który blokuje sygnały urządzeń skanujących. Przechowywane w nich karty i dokumenty, a przede wszystkim zawarte na nich dane, są maksymalnie zabezpieczone przed tym rodzajem kradzieży.

Ubrania nie różnią się w żaden sposób od tych, które nosimy na co dzień. Pewną przeszkodą może być cena – to 168 dolarów za spodnie i 198 dolarów za żakiet, choć można je kupić w promocji odpowiednio za 134 i 148,5 dolarów.

Nadal jednak trzeba będzie uważać na kieszonkowców…

Źródło: betabrand.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?