poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaG DataG Data prognozuje: w 2015 więcej zagrożeń dla finansów

G Data prognozuje: w 2015 więcej zagrożeń dla finansów

Eksperci G Data przewidują w przyszłym roku jeszcze większą liczbę ataków trojanów bankowych i adware.

Rekordowa ilość zagrożeń w 2014 r.

Mimo, że 2014 rok się jeszcze nie zakończył, to już wiadomo, że był on rekordowy pod względem ilości nowych zagrożeń oraz liczby ataków. Po raz pierwszy w historii przekroczona została granica 3,5 miliona nowych próbek szkodliwego oprogramowania, które pojawiły się w sieci i z którymi musieli radzić sobie Internauci oraz twórcy programów zabezpieczających na całym świecie. Bieżący rok to także okres gigantycznego rozwoju technik ataków skierowanych na urządzenia mobilne. Cyberszpiegostwo, phishing, oszustwa internetowe, ataki hakerów – te tematy nie schodziły z czołówek najważniejszych serwisów komputerowych.

Czego spodziewać się w 2015 r.?

Niestety nie mamy zbyt dobrych wieści na nowy rok. Specjaliści G Data w ciągu kolejnych 12 miesięcy przewidują dalszy wzrost ilości zagrożeń, lecz tym razem mają one być wielofunkcyjne, przeznaczone jednocześnie dla urządzeń przenośnych, jak i PC. Wynika to z ogromnego zainteresowania smartfonami i tabletami oraz coraz większej popularności ułatwiających życie i pracę rozwiązań wieloplatformowych. W 2014 roku sprzedano niemal milion smartfonów, większość z systemem Android (w II połowie roku – ok. 85%) – te dane rynkowe oczywiście nie pozostają bez wpływu na decyzje i działalność cyberprzestępców. Podsumowując bieżący rok analitycy wyliczają 1,2 miliona nowych zagrożeń dla urządzeń mobilnych. W 2015 roku ma być ich jeszcze więcej.

Wśród zagrożeń dominować z pewnością będą takie, których celem jest atak na pieniądze użytkowników, przede wszystkim trojany bankowe – G Data prognozuje, że będzie ich jeszcze więcej niż w tym roku (kiedy to pojawiło się ich najwięcej w historii). Jednak często spotykanymi złośliwym oprogramowaniem będzie także adware oraz spyware. Ich liczba również będzie stale wzrastać.

 

Źródło: gdatasoftware.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?