niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościZasoby sieciowe bezpieczne dzięki Arcabit

Zasoby sieciowe bezpieczne dzięki Arcabit

Chociaż Arcabit od dawna posiada i stosuje w swoich programach mechanizm SafeStorage, do tej pory jeszcze nie był wykorzystywany w odniesieniu do ochrony naszych prywatnych zasobów pochodzących z sieci. Teraz jednak, kiedy inne, nawet bardzo dobre programy antywirusowe wciąż mają niemałe problemy z solidną ochroną korzystających z programu przed ransomware, pojawia się ten mechanizm, który ma nas chronić i odpowiednio wcześnie wykrywać już sam proces mający inicjować szyfrowanie naszych danych. Odtąd Arcabit ma nas chronić przed otwieraniem podejrzanych załączników, ale również załączników wyglądających jak faktury.

Rozwiązanie dla wszystkich

Każdemu użytkownikowi sieci prędzej czy później może zdarzyć się spotkanie ze złośliwym oprogramowaniem i pół biedy będzie, jeśli nasz antywirus wykryje zagrożenie. Prawdziwy problem pojawi się dopiero w chwili, kiedy ów wirus będzie niewykrywalny dla nawet najlepszych antywirusów i w efekcie jego działania nasze dane zostaną jednak zaszyfrowane. Dzisiaj jednak nawet takie sytuacje są do ominięcia,  jeśli spojrzy się na ransomware w taki sposób, jak robi to Arcabit.

Nie utracisz swoich danych

Nawet najlepsza zapora antywirusowa nie jest w stanie zabezpieczyć przechowywanych na naszych komputerach zasobów, dlatego Arcabit umożliwia swoim użytkownikom nieco inną opcję, a mianowicie możliwość przywrócenia utraconych danych, które zniknęły na skutek działania szyfrującego wirusa. Do tej pory jednak Arcabit oferował taką możliwość jedynie w stosunku do zasobów znajdujących się na naszych dyskach komputerów. Odezwało się jednak w tej sprawie wiele głosów użytkowników,  którzy pytali o możliwość rozszerzenia tej ochrony również na dane przechowywane w zasobach sieciowych  i tak właśnie doszło do aktualizacji programu przez producenta, dzięki której użytkownicy mogą cieszyć się ochroną swoich danych zmapowanych na dyskach sieciowych. Trudno się dziwić, że to właśnie posunięcie spotkało się w ogromnym entuzjazmem wśród użytkowników.

Jak zabezpieczyć komputer dzięki Arcabit?

Skorzystanie z tego dodatkowego mechanizmu jest bardzo proste i nie wymaga większej filozofii – trzeba jednak pamiętać, że działanie to opiera się na monitorze antywirusowym, dlatego wyłączanie posiadanej ochrony antywirusowej jest niezalecane. Aby włączyć pełną ochronę i rozciągnąć ją również na zasoby internetowe, wystarczy w ustawieniach włączyć ochronę również plików na zasobach sieciowych – i najpełniejsza możliwa ochrona twojego komputera gotowa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?