poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderAV-Test przetestował programy antywirusowe dla Windows 8

AV-Test przetestował programy antywirusowe dla Windows 8

Niemiecki ośrodek opublikował wyniki pierwszego od kwietnia testu programów antywirusowych na urządzeniach z systemem Windows 8/8.1.

image_win8_tablet_5colsRealistyczny test – wiarygodne wyniki

We wrześniu i październiku 2014 roku eksperci AV-Test oceniali działanie 24 rozwiązań chroniących użytkowników domowych przed zagrożeniami. Wśród nich znalazły się zarówno te doskonale znane, jak i mniej popularne programy. Testowano ich najnowsze wersje z ustawieniami domyślnymi, w trakcie badań mogły one również swobodnie dokonywać aktualizacji i korzystać z usług w chmurze.

Skuteczność pakietów antywirusowych sprawdzano na urządzeniach wyposażonych w najnowszą wersję systemu Microsoft Windows – 8 i 8.1. Specjaliści AV-Test zadbali o jak najbardziej realistyczne scenariusze testów – oprogramowanie musiało zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami, z jakimi mają do czynienia użytkownicy podczas codziennego korzystania z Internetu oraz wykazać się wszystkimi możliwościami z wykorzystaniem swoich narzędzi i warstw ochrony.

Użytkownicy Windows 8 mogą czuć się bezpieczni

Najważniejszymi czynnikami, jakie miały wpływ na ostateczne rezultaty testu, były jak zwykle: skuteczność w wykrywaniu złośliwych i groźnych aplikacji, wpływ na wydajność urządzenia oraz jego codzienne użytkowanie (w tym alarmowanie o fałszywych alarmach).

Na podium rankingu znalazły się Kaspersky Internet Security oraz Avira Antivirus Pro, które osiągnęły maksymalną punktację we wszystkich wymienionych dziedzinach – 18 na 18 punktów. Tuż za nimi znalazł się również Bitdefender Internet Security (program stracił 0,5 pkt. za zgłoszone fałszywe alarmy) i Norton Internet Security (0,5 pkt. odjęto z punktacji dotyczącej wpływu na wydajność chronionego urządzenia).

Warto również podkreślić, że spośród wszystkich 24 testowanych programów aż 10 otrzymało maksymalne noty za skuteczność ochrony przed wirusami, trojanami i innymi rodzajami zagrożeń (np. F-Secure Internet Security, G Data Internet Security), zaś kolejnych 6 uzyskało 5,5 na 6 pkt.

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?