niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderKtóry antywirus najlepiej poradzi sobie z infekcją?

Który antywirus najlepiej poradzi sobie z infekcją?

Przedstawiamy wyniki testu oprogramowania antywirusowego, tym razem dotyczącego jego skuteczności w usuwaniu szkodliwego oprogramowania znajdującego się na chronionych urządzeniach.

Czyszczenie zaatakowanego systemu

AV-Comparatives raz w roku publikuje raport przedstawiający rezultaty testów pakietów bezpieczeństwa w wąskim, lecz niezwykle ważnym zakresie. Badania te koncentrują się wyłącznie na zdolnościach usuwania infekcji oraz czyszczenia wszelkich jej pozostałości z zaatakowanego systemu komputera, na ich ostateczny wynik nie ma wpływu szybkość i skuteczność wykrywania zagrożeń. Dlatego też do analiz wykorzystywane są próbki złośliwych programów, które wszystkie badane pakiety są zdolne wykryć. Wśród nich znalazły się różne rodzaje zagrożeń, m. in. robaki, trojany (np. lockscreeny).

removal14Warto zaznaczyć, że wysoka skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu szkodliwego oprogramowania nie oznacza automatycznie, że pakiet posiada równie dobre wyniki w jego usuwaniu z już zaatakowanego komputera. Z drugiej strony jednak, programy słabo radzące sobie z detekcją zagrożeń mogą nawet nie wykryć infekcji w systemie, nie wspominając o jej usunięciu i naprawie.

Wyniki testu skuteczności usuwania infekcji

Zaprezentowane przez AV-Comparatives wyniki dotyczą testów przeprowadzonych w okresie marzec – październik 2014 r. Wzięło w nim udział 17 pakietów antywirusowych, najczęściej w wydaniu Internet Security. Analizowano działanie ich najnowszych, aktualnych wersji, jakie w danym momencie były dostępne dla użytkowników, na komputerach wyposażonych w system Microsoft Windows 8.1 64-bit. Oprogramowanie musiało zmierzyć się z groźnym działaniem 30 zróżnicowanych próbek złośliwych programów.

W tegorocznym teście najlepiej poradziły sobie pakiety: Bitdefender Internet Security, AVG Internet Security, eScan Internet Security, Kaspersky Internet Security oraz Panda Cloud Antivirus Free, uzyskując 86-88 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

 

Źródło: av-comparatives.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?