wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderBitdefender ostrzega przed korzystaniem z Windows XP

Bitdefender ostrzega przed korzystaniem z Windows XP

Zgodnie z wynikami badań Bitdefender aż 18% małych i średnich firm wciąż korzysta z systemu Windows XP.

Windows XP celem ataków…

xp-windows-hack-attackMimo, że oficjalne wsparcie firmy Microsoft dla tego popularnego systemu operacyjnego zakończyło się 8 kwietnia 2014 roku, to cieszy się on wciąż dużą popularnością i zaufaniem użytkowników. Tymczasem specjaliści zgodnie twierdzą, że brak wsparcia i aktualizacji naprawiających m. in. groźne luki bezpieczeństwa, to ogromne ryzyko i narażanie się na poważne zagrożenia. Dotyczy to zwłaszcza firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią łatwy cel dla cyberprzestępców, próbujących przechwycić niewłaściwie zabezpieczone poufne dane.

Warto też zwrócić uwagę na skalę niebezpieczeństw, z jakimi nawet najmniejsze firmy stykają się każdego dnia. Najczęściej atakowane przedsiębiorstwo (spośród biorących udział w badaniu) musiało zmierzyć się z niemal 800 milionami ataków szkodliwego oprogramowania w ciągu trzech miesięcy.

…lecz wciąż cieszący się zaufaniem co piątego użytkownika

Raport Bitdefender wyraźnie wskazuje, że mimo wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa, wiele firm kontynuuje pracę z wykorzystaniem Windows XP. Trzymiesięczne badania (marzec- maj 2014) obejmujące ponad 5 tys. firm, prowadzone w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Hiszpanii oraz Brazylii udowadniają, że 18% z nich wciąż decyduje się na pozostawienie Windows XP na swoich urządzeniach. Z kolei 53,4% małych i średnich przedsiębiorstw, które zrezygnowały z tego systemu, wybrały wersję Windows 7 Professional.

 

Źródło: bitdefender.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?