poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderTest ochrony proaktywnej AV- Comparatives

Test ochrony proaktywnej AV- Comparatives

Nowy test AV-Comparatives ocenił skuteczność w wykrywaniu i zwalczaniu najnowszych zagrożeń internetowych.

Ochrona przez nieznanymi zagrożeniami

Coroczne badanie przeprowadzane przez specjalistów ośrodka AV-Comparatives podsumowuje funkcjonowanie ochrony proaktywnej oferowanej przez popularne programy antywirusowe. Opiera się ona na analizie heurystycznej i analizie zachowania podejrzanego oprogramowania oraz blokowaniu jego szkodliwego działania. Jej skuteczność ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa danych i urządzeń – pozwala chronić je przed najnowszymi, nieznanymi i nienazwanymi zagrożeniami, nie uwzględnionymi jeszcze w bazach sygnatur, a pojawiających się każdego dnia.

Test przeprowadzony został w drugiej połowie marca i wzięło w nim udział trzynaście programów zgłoszonych przez ich producentów, które musiały zmierzyć się z unikalnymi, nowymi rodzajami zagrożeń. Na ostateczny wynik badania wpływ miała również ilość fałszywych alarmów zgłaszanych przez aplikacje, utrudniających korzystanie z urządzenia.

Wyniki testu

Najwyższe noty w omawianym zestawieniu uzyskały produkty Bitdefender (98% skuteczność ochrony proaktywnej i mała ilość fałszywych alarmów), Kaspersky Lab (97% i mała ilość fałszywych alarmów) oraz ESET (90% i znikoma ilość fałszywych alarmów). Tuż za podium znalazło się oprogramowanie F-Secure (88% skuteczności i mała ilość fałszywych alarmów). Wszystkie z wymienionych programów otrzymały najwyższe wyróżnienia przyznawane przez AV-Comparatives – Advanced+.

real-world-test-maj

Żródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?