poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneBankowość online na celowniku cyberprzestępców

Bankowość online na celowniku cyberprzestępców

Specjaliści ostrzegają przed zwiększoną liczbą ataków na użytkowników korzystających z bankowości internetowej.

Wzrost liczby ataków

W ostatnim czasie pojawiły się sygnały o wzmożonych próbach ataków na konta bankowe online. Kaspersky Lab informuje, że wraz z początkiem sezonu urlopowego, gwałtownie wzrosła aktywność niebezpiecznego oprogramowania, mającego na celu kradzież pieniędzy z kont i kart użytkowników. Opierając się na danych dotyczących liczby zablokowanych zagrożeń tego rodzaju przez produkty Kaspersky na całym świecie, w okresie 19 kwietnia – 19 maja 2014 r. odnotowano ich o ponad 36% więcej niż w poprzednim miesiącu (ponad 341 tysięcy aplikacji).

Cyberprzestępcy wykorzystują w swych działaniach trojany, rozprzestrzeniające się przez niepożądane wiadomości mailowe. Oprócz tego prawdziwą plagą są ataki phishingowe, mające na celu pozyskanie danych kart płatniczych lub niezbędnych do logowania w serwisach bankowych.

Uwaga na kopiowanie numerów kont

Z kolei CERT – działający w ramach NASK zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci – ostrzega przed rozprzestrzeniającym się wirusem, który wykorzystuje  fakt kopiowania numerów kont odbiorców w czasie dokonywania transakcji internetowych i podmienia je podczas ich wklejania do odpowiedniej rubryki. Dzięki temu pieniądze zamiast na właściwe rachunki bankowe trafiają na te należące do złodziei.

 

Źródło: kaspersky.pl, cert.pl

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?