poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaG DataG Data wyróżniony za ochronę bankowości

G Data wyróżniony za ochronę bankowości

Producent oprogramowania antywirusowego G Data otrzymał nagrodę za najlepsze rozwiązania dotyczące ochrony bankowości online.

Bezpieczne finanse z G Data Internet Security

gdata_pas_isMRG Effitas – niezależny instytut badawczy zajmujący się analizą bezpieczeństwa IT – publikuje kwartalne raporty na temat technologii zabezpieczeń online. Koncentruje się w nich szczególnie na problematyce ochrony przed zagrożeniami dla bankowości oraz wyszukiwaniu najbardziej efektywnych i niezawodnych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa podczas korzystania z płatności internetowych.

W aktualnym raporcie dotyczącym pierwszego kwartału 2015 roku wyróżnił pakiet G Data Internet Security za najlepszą i najskuteczniejszą ochronę dla bankowości i zakupów internetowych przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami. To zasługa zaawansowanego modułu BankGuard, działającego w nieuciążliwy dla użytkowników sposób, pracującego dyskretnie w tle i gwarantującego maksymalną ochronę podczas dokonywania zakupów lub transakcji finansowych.

Test ochrony bankowości online

Raport oparty jest na drobiazgowym, rozszerzonym teście przeprowadzonym przez MRG Effitas, mającym na celu symulowanie zachowań użytkowników podczas korzystania z bankowości online, płatności czy zakupów. W badaniu wzięło udział 18 pakietów antywirusowych, które musiały zmierzyć się z różnorodnymi rodzajami zagrożeń, z jakimi mają do czynienia Internauci każdego dnia. Wśród nich znalazło się 269 próbek szczególnie popularnych trojanów bankowych oraz botnetów. Test obejmował także zachowanie pakietów antywirusowych w przypadku ataków złośliwych programów, które dokonują manipulacji w przeglądarce internetowej oraz przechwytują najcenniejsze dane – loginy i hasła do bankowości.

Inne skuteczne rozwiązania

Oprócz pakietu G Data Internet Security najwyższe noty w teście MRG Effitas otrzymały również Kaspersky Internet Security, Quarri POQ, Webroot SecureAnywhere oraz Wontok SafeCentral, które także zablokowały groźne działanie wszystkich rodzajów zagrożeń dla bankowości i zakupów online.

 

Źródło: gdatasoftware.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?