niedziela, 21 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPanda SecurityInnowacyjne zmiany Panda Security

Innowacyjne zmiany Panda Security

Udoskonalona wersja oprogramowania Panda Security jest już dostępna dla wszystkich użytkowników – dotychczasowych i nowych.

Aktualizacja oprogramowania Panda Security

panda-logoPosiadacze urządzeń chronionych przez pakiety antywirusowe Panda Security na pewno zauważyli już różnicę. Zainstalowane produkty zostały automatycznie zaktualizowane, zyskując nowy wygląd i nowe możliwości.

Zgodnie z ideą Simplexity programy Panda mają maksymalnie uprościć zaawansowane i kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa. Oznacza to, że pakiety w nowym wydaniu łączą w sobie wszechstronny zakres i skuteczność ochrony z zachowaniem intuicyjnej, łatwej obsługi, nieuciążliwym działaniem oraz minimalnym oddziaływaniem na wydajność urządzeń.

Wyjątkowe innowacje

Nowa wersja oprogramowania (15.1) przeznaczonego do użytkowników domowych obejmuje niezwykle istotne poprawki. Na pierwszy rzut oka widoczne są przede wszystkim zmiany wyglądu. Pojawiło się nowe logo producenta, zmodyfikowano również interfejs użytkownika, dzięki czemu obsługa pakietów powinna być jeszcze łatwiejsza i bardziej przyjazna.

Ważniejsze innowacje dotyczą jednak rozwiązań technologicznych. Przede wszystkim użytkownicy powinni czuć się jeszcze bardziej bezpieczni niż do tej pory. Udoskonalono bowiem inteligentny silnik XMT, który stanowi fundament oferowanej przez Panda Security ochrony przed zagrożeniami internetowymi. Pakiety uzyskały dzięki temu zdolność do jeszcze bardziej efektywnego zabezpieczenia przed najnowszymi szkodliwymi programami. Najlepszym tego dowodem są wyniki, jakie osiągnęło oprogramowanie Panda wyposażone w unowocześniony silnik w ostatnim Real World Protection Test przeprowadzonym przez ośrodek AV-Comparatives – skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu zagrożeń wyniosła 99,8% przy zgłoszonym zaledwie 1 fałszywym alarmie.

Zaktualizowane pakiety zapewniają także maksymalną wydajność ich pracy, ale oprócz tego optymalizują pracę systemu chronionego urządzenia. Udoskonalono też funkcje tworzenia zintegrowanych kopii zapasowych, które gwarantują możliwość odzyskania plików w razie awarii komputera.

Wśród zmian w oprogramowaniu Panda są także ulepszenia poszczególnych funkcji i narzędzi dostępnych w poszczególnych pakietach. Mowa tu zwłaszcza o udoskonaleniu wirtualnej klawiatury oraz nowych zdefiniowanych profilach Kontroli rodzicielskiej.

Producent oprogramowania liczy na opinie użytkowników, które, zgodnie z jego zapewnieniami, mogą stanowić ważne wskazówki do kolejnych zmian i poprawek.

 

Źródło: pandasecurity.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?