wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAppleJak zabezpieczyć dane na Iphonie?

Jak zabezpieczyć dane na Iphonie?

Choć Apple solennie zapewnia, że IOS to bezpieczny system, który nie wymaga żadnej ochrony, to hakerzy jednak nie próżnują i wciąż tworzą nowe wirusy i inne rodzaje szkodliwego oprogramowania. Użytkownicy zaś korzystają ze swoich smartfonów, jak z komputerów. Warto zatem zadbać o dane zawarte na Iphonie, nie tylko wyposażając smartfon w odpowiednie oprogramowanie, ale także tworząc kopie zapasowe plików.

Jak działa funkcja Znajdź Mój Iphone?

Funkcja ta jest dostępna w każdym Iphonie i naprawdę warto z niej korzystać. Doskonale sprawdzi się, gdy zgubimy nasz telefon lub ktoś go nam ukradnie. Pozwoli bowiem na lokalizację Iphone’a, zdalną blokadę urządzenia, uruchomienie alarmu, a ostatecznie wykasowanie danych z urządzenia. Dzięki tym funkcjom łatwo znajdziemy utracony telefon, a jeśli to się nie powiedzie, wykasujemy dane, z których nieuczciwy znalazca lub sprawca kradzieży nie będzie mógł skorzystać.

Zainstalujmy program antywirusowy na Iphone

Pomimo zapewnień Apple warto zainstalować program antywirusowy na urządzenia mobilne. Jest to wydatek rzędu 20-40 zł, który pozwoli właściwie zabezpieczyć dane zgromadzone na urządzeniu. Uniemożliwi kradzież poufnych informacji i inne działania cyberprzestępców. Programy antywirusowe na urządzenia mobilne są również łatwe w obsłudze i nie powodują spowolnienia działania telefonu. Warto zdecydować się zatem na produkty Kaspersky, ESEt lub innego producenta.

Zainstalujmy menedżer haseł

Menedżer haseł pozwoli na zabezpieczenie nie tylko danych do logowania, ale także innych poufnych informacji – tj. dane kart kredytowych i prywatne notatki. Jest to tym ważniejsze, że do każdego serwisu powinniśmy mieć inne hasło. Dodatkowo powinno być ono silne – mieć co najmniej osiem znaków, a także składać się z małych i dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. W takiej sytuacji zapamiętanie wszystkich kombinacji może okazać się bardzo trudne. Na szczęście menedżery haseł znakomicie rozwiązują ten problem. Jednym z ciekawszych programów tego typu jest 1Password. Aplikacja szyfruje przechowywane dane za pomocą skutecznego algorytmu AES-256. Ponadto istnieje możliwość synchronizacji danych przy użyciu dysków w chmurze tj. Icloud czy Dropbox. Aplikacja działa na różnych systemach – można jej zatem używać na komputerze, tablecie i smartfonie.

Twórzmy kopie zapasowe plików

Kopie zapasowe danych są bardzo istotne i warto dbać o ich tworzenie. Niekoniecznie musimy stracić Iphone’a, by było konieczne korzystanie z tego rodzaju zabezpieczenia. Kopia zapasowa może przydać się również wtedy, gdy telefon się zepsuje. Jeśli nasze pliki przechowamy w usłudze Dropbox, będziemy mogli mieć do nich dostęp przez komputer – aplikację lub przeglądarkę internetową. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku Google Drive, Box i OneDrive. Jeśli natomiast robimy dużo zdjęć, skorzystajmy z usługi Flickr. Na nasze fotografie mamy tam aż 1000 gb za darmo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?