poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyKobiety i ich cenne dane na smartfonach

Kobiety i ich cenne dane na smartfonach

Zgodnie z badaniami Kaspersky Lab kobiety traktują zdjęcia przechowywane na smartfonach i tabletach za najcenniejsze zapisane tam dane, lecz nie chronią ich właściwie.

Zdjęcia i filmy – najcenniejsze dla kobiet

Ankieta przeprowadzona przez specjalistów laboratorium Kaspersky daje nam coraz pełniejszy obraz dotyczący bezpieczeństwa użytkowników i ich prywatnych danych podczas korzystania z urządzeń połączonych z Internetem. Zgodnie z najnowszymi informacjami, ponad połowa kobiet (53%) uważa zdjęcia i filmy zapisane na smartfonach i tabletach za cenniejsze niż jakiekolwiek inne dane przechowywane w ich pamięci, a nawet cenniejsze niż samo urządzenie (56%). Podobnie sądzi jedynie 39% mężczyzn.

Różnice łatwo zauważyć również w sposobie korzystania z zapisanych obrazów. Badanie wykazało bowiem, że kobiety częściej niż mężczyźni dzielą się swoimi zdjęciami (48%) oraz zdjęciami osób, które znają (40%) (mężczyźni odpowiednio: 43% i 33%).

Jednocześnie wśród użytkowniczek istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa tych wyjątkowo wrażliwych danych. 29% z nich obawia się uzyskania do nich dostępu przez cyberprzestępców i inne niepowołane osoby. 33% zaś martwi się, że zdjęcia i inne informacje mogą być udostępnione w niewłaściwy sposób lub bez ich zgody, powodując zakłopotanie, wstyd i krzywdę, zwłaszcza jeśli dotrą do nieodpowiedniej osoby (30%), a nawet zniszczenie relacji i związków (31%).

Brak właściwej ochrony dla najważniejszych plików

Mimo obaw kobiet dotyczących bezpieczeństwa ich prywatnych zdjęć i filmów zapisanych na urządzeniach mobilnych, wiele z nich nadal nie zastosowało nawet podstawowych środków ochrony, a ich duża część wciąż nie ma świadomości, że te wrażliwe dane mogą być celem ataków cyberprzestępców – tylko 19% z nich zdaje sobie sprawę z zagrożenia (porównując do 27% mężczyzn). W rezultacie nie stosują one środków, które optymalnie chroniłyby cenne fotografie oraz inne poufne informacje na smartfonach i tabletach. Aż 19% kobiet przyznaje, że nie stosuje haseł ograniczających dostęp do urządzenia, a 14% nie korzysta z żadnych form zabezpieczeń przed zagrożeniami internetowymi. Oprócz tego 27% kobiet przyznało, że nie przygotowuje kopii zapasowych swoich danych, a tym samym naraża się na ryzyko utraty wszystkich cennych zdjęć, filmów i plików w przypadku uszkodzenia lub kradzieży urządzenia.

Źródło: kaspersky.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?