niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoKopie zapasowe plików. Zabezpieczanie danych na komputerze

Kopie zapasowe plików. Zabezpieczanie danych na komputerze

Ochrona komputera przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem, to oczywiście nie wszystko. Ważne jest również takie zabezpieczenie danych, by w razie awarii lub utraty komputera mieć do nich dostęp. Jednym z bardziej znanych rozwiązań są kopie zapasowe plików.

Przechowywane online sprawiają, że mamy do nich dostęp praktycznie z każdego miejsca na świecie, gdzie można połączyć się z Internetem. Dla wielu osób przechowywanie danych online może wydać się zbędne. Jest tak jednak tylko do czasu, gdy nie stracą ważnych danych potrzebnych do pracy czy na studia. Jednak myślenie o ochronie danych po szkodzie nikomu już nie pomoże. Warto zatem ubiec tego rodzaju nieszczęścia i zabezpieczyć dane we właściwy sposób, decydując się na kopie zapasowe plików. To, jak duża ma być kopia zapasowa zależy tylko od nas. Możemy trzymać online wszystkie pliki lub jedynie najważniejsze dane.

Nie mam czasu na robienie kopii zapasowych plików

Taka wypowiedź jest po prostu pozbawiona sensu. Dlaczego? Powód jest całkiem prosty – w wielu serwisach kopie zapasowe wykonywane są w pełni automatycznie i użytkownik nie poświęca na tę czynność ani chwili swego cennego czasu. Nie trzeba też posiadać jakichś szczególnych umiejętności lub doświadczenia w pracy z komputerem.

Co wybrać?

Serwisów oferujących tego typu usługę jest całkiem sporo. Jeden z nich to Norton 360. Usługa pozwala na szybkie i intuicyjne kopiowanie danych, przenoszenie z jednego komputera na drugi oraz skuteczne szyfrowanie poufnych danych z wykorzystaniem sprawdzonych algorytmów stosowanych przez wojsko. Wystarczy jednorazowa konfiguracja programu, by cieszyć się pełnym bezpieczeństwem naszych danych. Program przechowuje również wcześniejsze wersje plików z trzech ostatnich miesięcy. Opcja ta pozwoli nam wrócić do starszych danych. Aplikację możemy bezpłatnie wypróbować przez miesiąc i zdecydować, czy spełnia nasze oczekiwania na tyle, by z niej korzystać. Użytkownik otrzymuje na swoje dane online powierzchnię od 10 GB do 75 GB i może na niej przechowywać pliki z pięciu komputerów.

Podobną usługą jest Ibard 24. Serwis również oferuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików. Konfiguracja programu jest bardzo prosta dzięki intuicyjnym kreatorom. Za ich pomocą użytkownik przygotuje pierwszą kopię zapasową i ustali harmonogram. Może zdecydować jakie dane mają być automatycznie kopiowane. Ważną opcją jest kopiowanie przez program otwartych plików, nad którymi właśnie pracujemy. Do tego aplikacja działa w tle, w żaden sposób nie zakłócając naszej pracy na komputerze. O tym, że proces przebiegł pomyślnie, możemy być informowani SMS-em lub e-mailem. Usługę można wykupić na rok lub dwa lata oraz wybrać pomiędzy różnymi dostępnymi pojemnościami. Rozwiązań opartych o chmurę jest na rynku jeszcze więcej. Każdy może znaleźć takie, które zagwarantuje bezpieczeństwo danych i nie nadwyręży zbytnio domowego lub firmowego budżetu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?