wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościTest blokady urządzeń Apple usunięty

Test blokady urządzeń Apple usunięty

Ostatnio Apple zdecydowało się na kontrowersyjny krok, jakim było usunięcie strony umożliwiającej sprawdzenie statusu blokady aktywacyjnej. Taka weryfikacja umożliwiała kupującym którekolwiek z urządzeń Apple sprawdzenie, czy poprzedni użytkownik wylogował się z iCloud. Na zlikwidowanej stronie wystarczyło wpisać IMEI lub numer seryjny Iphone’a, Ipada lub Ipoda Touch, by uzyskać potrzebne informacje. W ten sposób łatwo można było uniknąć zakupu skradzionego lub po prostu zablokowanego urządzenia. Wystarczyło poprosić sprzedawcę o numer seryjny lub IMEI, by zobaczyć, czy blokada została zdjęta.

Dlaczego Apple usunęło stronę?

Choć powody takiej decyzji oficjalnie nie są znane, to jednak przypuszcza się, że strona była niejednokrotnie używana do odblokowywania płyt głównych zablokowanych urządzeń mobilnych. Sprawa dotyczyła głównie Ipada Air. Wystarczyła bowiem podmiana jednego lub dwóch znaków w numerze seryjnym, by można było wygenerować zupełnie nowy, wolny od wszelkich zabezpieczeń. Wówczas odblokowywano urządzenie.
Nie wiadomo, czy Apple zechce wprowadzić jakieś inne narzędzie lub stronę, która umożliwi weryfikację stanu blokady urządzenia. Jak dotąd producent nie wypowiedział się w tej sprawie.
Osobom, które decydują się na kupno używanego Iphona, Ipada lub Ipoda pozostaje dokładne wypytanie sprzedawcy, czy urządzenie zostało odblokowane i liczenie na jego uczciwość.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?