niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderKwietniowy test antywirusów AV-Comparatives

Kwietniowy test antywirusów AV-Comparatives

Najnowszy raport AV-Comparatives informuje o skuteczności popularnych programów antywirusowych w kwietniu 2015 r.

Test w realistycznych warunkach

avcomparitivesapril2015Opublikowany raport AV- Comparatives to podsumowanie kolejnej edycji comiesięcznego Real World Protection Test. To jeden z najbardziej wiarygodnych rodzajów badań, długotrwały, przeprowadzany regularnie i dający najpełniejszy obraz efektywności najczęściej wybieranych pakietów antywirusowych. Dodatkowo test przeprowadzany jest w najbardziej rzeczywistych warunkach – odpowiadających tym, z jakimi mają do czynienia zwykli użytkownicy komputerów na co dzień. Do jego przeprowadzenia specjaliści wykorzystują ogromną liczbę próbek szkodliwego oprogramowania, z którymi muszą poradzić sobie uczestniczące w teście antywirusy.

Badanie popularnych antywirusów

W bieżącym teście, przeprowadzonym w kwietniu 2015 r., analizowano działanie 21 znanych i cenionych programów chroniących przed różnorodnymi zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu. Do badań wykorzystano pakiety w ich najbardziej aktualnych wersjach z domyślnymi ustawieniami, zainstalowane na urządzeniu z systemem Windows 7.

Jak zwykle na wyniki Real World Protection Test największy wpływ miała skuteczność oprogramowania w wykrywaniu i blokowaniu zagrożeń, a co za ty idzie – osiągnięcie jak najwyższego poziomu ochrony dla użytkowników, ich danych i urządzeń. Nie bez znaczenia była również liczba zgłoszonych fałszywych alarmów, uciążliwych i utrudniających korzystanie z komputera.

Najskuteczniejsze antywirusy

Najskuteczniejszymi programami antywirusowymi w kwietniu okazały się m. in. Avira Antivirus Pro (100% wykrytych zagrożeń i zaledwie 1 fałszywy alarm), Bitdefender Internet Security (100% i 1 alarm) oraz Panda Free Antivirus (100% i 2 alarmy). Tuż za nimi uplasowały się pakiety Kaspersky Internet Security (99,8% i 1 alarm), ESET Smart Security (99,5% i 0 alarmów) oraz eScan Internet Security (99,5% i 2 alarmy).

Świetną skutecznością mogą się również pochwalić programy Trend Micro Internet Security i F-Secure Internet Security, które wykryły odpowiednio 100% i 99,5% zagrożeń, lecz jednocześnie zgłosiły największą liczbę fałszywych alarmów (Trend Micro – 24 a F-Secure – 33). Warto też wspomnieć, że żaden z badanych pakietów antywirusowych nie osiągnął niższego wyniku niż 90% skuteczności ochrony.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?