niedziela, 21 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyUdoskonalony darmowy skaner od Kaspersky

Udoskonalony darmowy skaner od Kaspersky

Laboratorium Kaspersky zaprezentowało nową wersję Kaspersky Security Scan – darmowego narzędzia skanującego urządzenia Windows.

Dodatkowa ochrona komputera

kaspersky-skaner-onlineUdoskonalony skaner Kaspersky Security Scan pozwala na szybkie sprawdzenie swojego komputera na obecność szkodliwego oprogramowania. Mimo, że zgodnie z badaniami Kaspersky 19% osób, które zainstalowały skaner w I kwartale 2015 r. nie korzystało z innego oprogramowania antywirusowego, to specjaliści nie zalecają stosowania podobnych rozwiązań jako jedynego zabezpieczenia przed zagrożeniami internetowymi. Kaspersky Security Scan to jednak świetna propozycja dla użytkowników korzystających z pakietów antywirusowych zwłaszcza innych producentów, opartych na innych silnikach i bazach sygnatur, dodatkowo zwiększająca bezpieczeństwo Internautów i ich danych. Tym bardziej przydatna, że według tych samych statystyk skaner wykrył szkodliwe oprogramowanie na 18% sprawdzanych urządzeń, zaś niebezpieczne luki – na 40%.

Nowe i ulepszone funkcje Kaspersky Security Scan

Nowa wersja skanera nie tylko wykrywa złośliwe programy zapisane na urządzeniu i nieprawidłowe ustawienia systemu, które sprawiają że staje się on bardziej podatny i mniej odporny na ataki, ale również zapewnia pomoc w rozwiązaniu zidentyfikowanych problemów. Dodatkowo Kaspersky Security Scan umożliwia zaplanowanie regularnego skanowania urządzeń w wygodnych dla użytkowników terminach.

Skaner dokonuje automatycznych aktualizacji, opierając się na bieżących bazach Kaspersky, zapewniając w ten sposób ochronę przed najnowszymi rodzajami zagrożeń. Przeprowadza szybkie skanowanie i po jego zakończeniu przedstawia pełny raport na temat wykrytych problemów. Jest łatwy w obsłudze, wygodny i elastyczny – pozwala na dopasowanie planu skanowania do potrzeb i wymagań użytkowników.

Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, gotowe do pobrania ze strony producenta. Dostępne jest w polskiej wersji językowej.

 

Źródło: kaspersky.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?