poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneMicrosoft liderem sprzedaży oprogramowania na świecie

Microsoft liderem sprzedaży oprogramowania na świecie

Badania rynku potwierdzają – Microsoft jest wciąż niekwestionowanym liderem globalnej sprzedaży oprogramowania komputerowego.

wzrost-sprzedazy-microsoftRaport opublikowany przez Gartner – amerykańską firmę zajmującą się analityką i doradztwem z zakresu wykorzystania rozwiązań technologicznych – to już kolejna edycja corocznego podsumowania wyników finansowych producentów oprogramowania. Zgodnie z jego treścią w 2013 roku światowy rynek programów komputerowych osiągnął lepsze wyniki sprzedaży niż w latach poprzednich. W stosunku do 2012 roku odnotowano wzrost o 4,8%, a dochody ze sprzedaży wyniosły 407,3 miliardów dolarów.

Na szczycie zestawienia najbardziej dochodowych firm – producentów oprogramowania – po raz kolejny znalazł się Microsoft. Ten globalny rekordzista, twórca najpopularniejszego systemu operacyjnego Windows (którego najnowsza edycja 8.1 miała premierę w ubiegłym roku) oraz pakietu narzędzi biurowych Office, w 2013 roku osiągnął dochód w wysokości 65,7 miliardów dolarów (wzrost o 6% w stosunku do 2012 roku). Tuż za nim (lecz z dwukrotnie niższymi wynikami) znalazły się Oracle oraz IBM. Warto tez zwrócić uwagę na wysokie 5. miejsce Symantec – doskonale znanego oraz cenionego producenta oprogramowania antywirusowego Norton.

 

Źródło: gartner.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?