niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftMicrosoft z nową ochroną dla przeglądarki

Microsoft z nową ochroną dla przeglądarki

13Wiadomo, że przeglądarki internetowe są bardzo narażone na ataki hakerskie. Z badań wynika że 90 procent udanych ataków był przeprowadzane przy pomocy właśnie przeglądarki. Do tego hakerzy używają maili aby wprowadzić robaki do naszego systemu, aby osłabić ochronę.

Microsoft niedługo wyda nową aplikację -Windows Defender Guard. Mającą na celu odizolowanie przeglądarki Edge od reszty plików i procesów zachodzących w systemie Windows, dzięki temu ma podobno powstrzymywać złośliwe programy przed ingerencją w naszą sieć.

Jak działa Windows Defender Guard?

Kiedy użytkownik korzysta (musi to być w przeglądarce Edge) z jakiejś nieznanej witryny -aktywna aplikacja Windows Defender Guard uruchamia stronę w wirtualnym środowisku. Czyli potencjalne zagrożenie chowające się pod przykrywką witryny internetowej widzi niby nasz system ale nie jest on prawdziwy. Tym samym izolujemy złośliwe oprogramowanie od naszego komputera.

Podobne działania jest gdy użytkownik otworzy zawirusowaną wiadomość mailową. Jeśli cyber przestępca wyślę wiadomość z podejrzanym linkiem, a łatwowierny pracownik np. jakiejś poważnej firmy wejdzie na niego, Windows Defender Guard trzyma całą sieć z dala od wirusa, który wypłynie z danego linka. W przeciwnym razie bez takiej ochrony konsekwencje dla pracownika, lub szkody firmowe mogłyby być bardzo duże.

Nie znamy jeszcze daty kiedy ulepszona wersja Windows Defender ma być wprowadzona do użytku codziennego, ale już teraz z zapowiedzi widać, że ułatwi ona bardzo bezpieczną prace i surfowanie w internecie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?