wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftMicrosoft zaskakuje

Microsoft zaskakuje

Producent najsłynniejszego systemu operacyjnego na świecie zaprezentował…. Windows 10!

Windows 10 nadchodzi

Od dłuższego czasu zapowiadano planowaną na koniec września prezentację najnowszej edycji systemu Windows. Firma Microsoft przygotowała jednak niespodziankę. Wbrew oczekiwaniom użytkowników i specjalistów, na odbywającej się wczoraj konferencji ogłoszono, że kolejna wersja systemu będzie nosiła nazwę Windows 10!

5f29341fac693012f9eeb74b320d9d51c272f8faDecyzja dotycząca nazwy, choć nie do końca zrozumiała, ma podkreślać wyjątkowość oraz znaczenie kompleksowych, pełnych rozwiązań oferowanych przez nowy system. Wciąż jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących oprogramowania, które nadal znajduje się na wczesnym przedprodukcyjnym etapie testów i udoskonaleń.

Nowy system – nowe możliwości?

Z pewnością system ten będzie dostosowany do wszystkich rodzajów urządzeń, będzie więc mógł być wykorzystywany na smartfonach, komputerach PC, tabletach, laptopach czy desktopach. Twórcy Windows 10 szczególną uwagę przywiązują do jednoczesnego wykonywania wielu zadań i szeregu ułatwiających to funkcji i narzędzi. Do programu wróci także przycisk Menu Start w formie zbliżonej do znanych z wcześniejszych edycji Windows. Dla Windows 10 wystarczające będą wymagania sprzętowe jak dla Windows 8.

Nie jest znana data premiery nowego systemu, nie ma także żadnych informacji dotyczących jego planowanej ceny oraz dostępności dla dotychczasowych użytkowników Windows 8/8.1.

 

Źródło: Microsoft.com

 

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?