poniedziałek, 22 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPanda SecurityMity o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych

Mity o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych

Panda Security rozprawia się z kilkoma mitami na temat bezpieczeństwa korzystania z urządzeń przenośnych.

antivirusforandroidBezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń przenośnych

Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, zarówno osobistego, jak i zawodowego. Mimo jednak, że niemal każdy z nas nosi telefon komórkowy cały czas ze sobą i korzysta z niego wielokrotnie w ciągu dnia, wokół tematu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych narosło wiele mitów i fałszywych opinii.  Z kilkoma z nich postanowili rozprawić się specjaliści laboratorium Panda Security.

Mit 1. Oficjalne sklepy z aplikacjami gwarantują 100% bezpieczeństwa

To prawda, że firma Apple oraz Google przykładają ogromne znaczenie do bezpieczeństwa i dbają o najwyższy poziom ochrony App Store oraz Google Play, które są uważane za wiarygodne źródła pobierania wybranych programów. Niestety złośliwym plikom lub aplikacjom niekiedy zdarza się przedostać również do oficjalnych sklepów, a następnie infekować urządzenia, na które ściągane jest oprogramowanie. Nawet w przypadku korzystania i instalowania programów z tych zalecanych stron nie ma więc pełnej gwarancji uniknięcia zagrożeń.

Mit 2. Urządzenia mobilne są bardziej podatne na zagrożenia

Co prawda można odnosić wrażenie, że smartfony i tablety są o wiele bardziej narażone na działanie szkodliwych programów a obiegowa opinia mówi o tym, że posiadają one o wiele więcej luk bezpieczeństwa niż tradycyjne komputery czy laptopy, to jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Ilość ataków na urządzenia mobilne jest tak duża głównie ze względu na to, że są one wyjątkowo popularne, coraz częściej służą do korzystania z bankowości lub zakupów online i towarzyszą zawsze użytkownikom, co jest szczególnie kuszące dla cyberprzestępców.

Mit 3. Smartfony nie potrzebują ochrony antywirusowej

Mimo, że nie są bardziej podatne na zagrożenia niż inne rodzaje urządzeń, to ich użytkownicy potrzebują również niezawodnych rozwiązań, chroniących przed zagrożeniami, próbami ataków i złośliwym oprogramowaniem. Warto więc zadbać o odpowiednio dobrany program antywirusowy, tym bardziej że wiele z nich oferuje dodatkowe korzyści, np. zabezpieczenia antykradzieżowe.

Mit 4. Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo inteligentnych akcesoriów

Smartwatche czy inne inteligentne akcesoria zaczynają coraz częściej gościć w naszych domach i pomagać w pracy. Mimo, że to jedne z najnowszych rodzajów urządzeń mobilnych, to są one również narażone na zagrożenia i powinny zostać objęte dodatkową kontrolą bezpieczeństwa, szczególnie w miejscu pracy, gdzie mogą stanowić otwartą furtkę dla cyberataków, narażających w szczególności wrażliwe dane biznesowe i finansowe.

 

Źródło: pandasecurity.com

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?