niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaSymantec / NortonNagroda za innowacyjność dla Norton Mobile Security

Nagroda za innowacyjność dla Norton Mobile Security

Instytut AV-Test przyznał nagrodę Innovation Award 2015 aplikacji Norton Mobile Security for Android.

Przełomowe rozwiązania technologiczne Norton

norte-300x235Ośrodek AV-Test honoruje wyróżnieniami nie tylko oprogramowanie, które po przeprowadzeniu wyczerpujących testów okazują się być najskuteczniejsze w swym działaniu. Specjaliści podkreślają także znaczenie niespotykanych do tej pory, przełomowych i wyjątkowych rozwiązań technologicznych stosowanych w programach. Tegoroczne wyróżnienie za innowacyjność przyznano aplikacji na urządzenia mobilne Norton Mobile Security for Android firmy Symantec.

 

Wyróżniony Norton Mobile Security for Android

Nagroda AV-Test Innovation Award 2015 została przyznana za unikalne funkcje, niespotykane w innych programach tego rodzaju, które znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa użytkowników urządzeń przenośnych i jeszcze skuteczniej chronią je przed infekcjami i atakami. Norton Mobile Security for Android wyróżnia się wykorzystaniem rozwiązań, które gwarantują ochronę przed groźnymi aplikacjami jeszcze przed rozpoczęciem ich pobierania na smartfon lub tablet.

Ochrona przed potencjalnymi zagrożeniami

Aplikacje bezpieczeństwa skanują oprogramowanie w poszukiwaniu szkodliwej zawartości zwykle już po ich pobraniu i zainstalowaniu na urządzeniu, narażając użytkowników i ich dane na niebezpieczeństwo. Tymczasem Symantec – producent Norton Mobile Security for Android – stworzył wyjątkowy system złożony z App Advisor w Google Play oraz Norton Mobile Insight dla jeszcze większego bezpieczeństwa użytkowników.

Dzięki tym rozwiązaniom posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android otrzymują szczegółowe informacje na temat bezpieczeństwa przed pobraniem aplikacji z serwisu Google Play. Użytkownicy mogą więc świadomie podjąć decyzję o zainstalowaniu poszczególnych programów, wiedząc wcześniej o tym czy aplikacja jest zainfekowana, narusza prywatność, zapewnia sobie zbyt szerokie uprawnienia lub zbiera wiele osobistych informacji o użytkowniku.

System ten opiera się na innowacyjnej technologii wstępnej analizy Norton Mobile Insight współpracującej z serwisem Google Play. Platforma Norton Mobile Insight stale gromadzi i sprawdza informacje dotyczące aplikacji ze wszystkich możliwych źródeł, które następnie udostępniane są funkcji App Advisor w Google Play. Ona z kolei przed pobraniem wybranej aplikacji informuje o wszelkich związanych z nią zagrożeniach.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?