poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajnowszy test ochrony urządzeń mobilnych dla Android

Najnowszy test ochrony urządzeń mobilnych dla Android

Aż 8 spośród 11 programów antywirusowych dla urządzeń z Android uzyskało ponad 99% skuteczność ochrony przed zagrożeniami internetowymi.

Popularność urządzeń mobilnych i ich skuteczna ochrona

Urządzenia przenośne to prawdziwy przebój na rynku sprzętu elektronicznego. Stają się one nieodłącznym elementem naszego życia, a dzięki wykorzystywaniu najnowszych technologii dają coraz nowe możliwości, zapewniając wygodę oraz stały dostęp do informacji, bankowości czy serwisów społecznościowych. Smartfony i tablety służą dziś nie tylko do kontaktowania się i przeglądania stron internetowych – używa się ich chociażby do przesyłania danych, same stanowią natomiast schowek naszych najważniejszych prywatnych i firmowych danych. Dlatego też stanowią łakomy kąsek dla cyberprzestępców i oszustów internetowych. O ich bezpieczeństwo musimy jednak zadbać sami, unikając ryzykownych zachowań i gwarantując im właściwy poziom ochrony.

mobile_rev_14Najskuteczniejszy antywirus dla Android

W wyborze odpowiednich aplikacji chroniących urządzenia mobilne pomóc może kolejny już test oprogramowania antywirusowego. Tym razem ośrodek AV-Comparatives przeprowadził badanie ich skuteczności na smartfonach i tabletach z systemem Android – najczęściej wybieranym i najbardziej narażonym na działanie szkodliwych aplikacji. Przeprowadzony został w lutym bieżącego roku i dotyczył efektywności modułów ochrony przed różnorodnymi rodzajami zagrożeń internetowych wbudowanych w uczestniczące w teście programy. Na jego wynik nie miały więc wpływu dodatkowe funkcje i narzędzia, w jakie producenci wyposażyli swoje aplikacje.

Nowy test antywirusów dla smartfonów i tabletów

Tym razem w badaniu wzięło udział 11 pakietów antywirusowych w ich najbardziej aktualnych wersjach. W trakcie testu urządzenie z systemem Android zostało narażone na działanie różnorodnych typów zagrożeń, których zestaw został stworzony przez specjalistów AV-Comparatives na podstawie kilkumiesięcznych analiz złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia mobilne. Oprócz skuteczności w wykrywaniu i blokowaniu szkodliwych aplikacji na ostateczny wynik testu wpływała również ilość zgłoszonych fałszywych alarmów.

Test przyniósł wyjątkowo optymistyczne wyniki. Okazało się bowiem, że spośród 11 badanych programów jedynie 3 miały skuteczność poniżej 99%. Zwycięzcami lutowego testu antywirusów dla urządzeń Android zostały aplikacje Antiy AVL for Android oraz Qihoo 360 AntiVirus, które mogą pochwalić się maksymalną oceną (100%),. Tuż za nimi pojawiły się m. in. ESET Mobile Security i Avira Mobile Security (po 99,9%), Avast Mobile Security (99,8%), Bitdefender Mobile Security oraz Kaspersky Internet Security (po 99,6%).

Źródło: av-comparatives.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?