poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaSymantec / NortonNorton Security 2016 w wersji beta

Norton Security 2016 w wersji beta

Wersja testowa oprogramowania Norton Security 2016 została już udostępniona przez producenta – firmę Symantec.

Poznaj i pomóż ulepszyć Norton Security 2016

Norton Security 2016 beta 1Rozpoczęto publiczne testy programów antywirusowych Norton. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać ze strony producenta wersję beta pakietów Norton Security i Norton Security with Backup. Dzięki temu użytkownicy mogą przetestować je w rzeczywistych warunkach jeszcze przed ich oficjalną premierą oraz pomóc w dopracowaniu programów, udoskonaleniu narzędzi i funkcji oraz wyeliminowaniu ewentualnych błędów. Mogą oni także po prostu zapoznać się z nowymi możliwościami oraz wyglądem pakietów. Specjaliści przestrzegają jednak przed pochopnym instalowaniem pakietów beta na swoich urządzeniach – nie są one ostatecznym, sprawdzonym i w pełni bezpiecznym produktem; mogą powodować np. niestabilność systemu lub pojawianie się błędów. Nie gwarantują one również pełnej ochrony przed zagrożeniami, tak jak ostateczna, oficjalna wersja programu.

Nowy silnik Norton Security

Wersje testowe umożliwiają poznanie nowych narzędzi i funkcji Norton Security i Norton Security with Backup. Przede wszystkim zmianie ulegnie wygląd pakietów. Interfejs jest nowocześniejszy, przejrzysty, ułatwiający nawigację i zarządzanie usługami.

Jednak najważniejszą zmianą jest nowy silnik, stanowiący podstawę skuteczności wykrywania różnorodnych zagrożeń przez produkty. Jest on w większym zakresie oparty na chmurze, dzięki czemu aż o 80% zredukowane zostaną zapisywane na dysku komputera bazy sygnatur. Norton Security będzie więc lżejszy, szybszy i mniej obciążający zasoby urządzenia. Fundamentem oprogramowania nadal będzie system reputacji plików, zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym.

Nowe i udoskonalone funkcje Norton 2016

Nowy silnik i interfejs to jednak nie wszystkie zmiany z jakimi mogą spotkać się użytkownicy Norton Security 2016. Wśród nowych funkcji oprogramowania znajdą się m. in. inteligentna ochrona podczas uruchamiania systemu komputera, system agresywnego wykrywania heurystycznego Norton Power Eraser (pozwalający na efektywną detekcję zagrożeń bez zwiększenia ilości fałszywych alarmów), moduł monitorowania sieci, ulepszona wymiana informacji o niebezpieczeństwach w ramach sieci Norton Community Watch czy inteligentna ochrona przeglądarek internetowych. Pakiety Norton 2016 wyposażone są także w nową generację technologii Sonar, która wykrywa do tej pory nieznane zagrożenia w czasie rzeczywistym, zapewniając najskuteczniejszą ochronę.

W nowej edycji programów udoskonalono także wydajność. Zostały one doskonale dopasowane do najnowszych wersji systemu Windows. Pakiety są nie tylko lżejsze i nie wpływają na szybkość działania urządzenia, ale także zmniejszają pobieranie energii z baterii podczas uśpienia komputera oraz usprawniają działanie przeglądarek internetowych.

 

Żródło: norton.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?