środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNowy test antywirusów dla Android

Nowy test antywirusów dla Android

Aż 22 spośród 29 programów antywirusowych dla urządzeń z Android zapewnia maksymalną skuteczność ochrony przed zagrożeniami internetowymi.

Najlepsza ochrona dla Android

image_android_phone_5colsTe najpopularniejsze urządzenia przenośne na świecie są również najbardziej narażone na działanie różnorodnych zagrożeń i są najczęstszym celem działań cyberprzestępców. Świadczy o tym również liczba złośliwych programów atakujących smartfony i tablety z Android, która od wielu miesięcy gwałtownie rośnie. Użytkownicy tych urządzeń są więc szczególnie narażeni m.in. na dostęp do ich poufnych danych przez niepowołane osoby, ich utratę i niebezpieczne skutki (np. finansowe) ich przejęcia. Chcąc bez obaw i ograniczeń korzystać z Internetu i wszystkich jego możliwości w dowolnym miejscu i czasie warto wybrać odpowiedni program zabezpieczający.

Z pomocą przychodzi ośrodek AV-Test, który przeprowadził kolejny test skuteczności aplikacji antywirusowych przeznaczonych dla smartfonów i tabletów z systemem Android. Badanie miało miejsce w marcu 2015 roku i trwało 4 tygodnie. Wzięło w nim udział 29 najnowszych wersji aplikacji bezpieczeństwa przeznaczonego dla urządzeń z systemem Android, które korzystały ze swoich domyślnych ustawień. Podczas testu mogły się automatycznie aktualizować i korzystać z usług w chmurze oraz stosować wszelkie dostępne narzędzia. Na wynik testu wpływała skuteczność wykrywania i blokowania zagrożeń oraz użyteczność aplikacji, w tym ilość fałszywych alarmów i wpływ na wydajność urządzenia. AV-Test zestawił również informacje o wszystkich dodatkowych narzędziach w jakie wyposażone są poszczególne aplikacje, lecz ich ilość i rodzaj nie miała znaczenia na ostateczne wyniki badania.

Nowy test antywirusów dla smartfonów i tabletów

Rezultaty tego testu potwierdzają wysoką efektywność oprogramowania służącego do ochrony urządzeń mobilnych. Spośród 29 aplikacji biorących udział w badaniu aż 22 uzyskały 100% skuteczności w wykrywaniu i blokowaniu niebezpiecznych programów. W zakresie użyteczności wyniki okazały się jeszcze lepsze – tylko 4 pakiety uzyskały nieco niższe od maksymalnych wyników, co spowodowane było przede wszystkim zgłaszaniem fałszywych alarmów o zagrożeniach.

Podsumowując wyniki najnowszego testu AV-Test antywirusów dla smartfonów i tabletów z Android okazało się, że 19 programów uzyskało maksymalne wyniki w obu kategoriach – skuteczności ochrony oraz funkcjonalności. Wśród nich znalazły się m.in. Bitdefender Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus, G Data Internet Security, Kaspersky Internet Security, Norton Mobile Security czy Trend Micro Mobile Security.
android-test-maj-2015

Źródło: av-test.org

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?