środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftWindows 10 coraz bliżej

Windows 10 coraz bliżej

Firma Microsoft ogłosiła, że premiera najnowszej wersji systemu Windows 10 odbędzie się 29 lipca.

Windows 10 wkrótce na rynku

windows 10Wielkimi krokami nadchodzi premiera oczekiwanego systemu Windows 10. Jego producent, firma Microsoft, ogłosił właśnie, że 29 lipca 2015 roku zostanie on udostępniony w 190 krajach świata. Oprócz tego, że system ten pojawi się na nowo nabywanych urządzeniach, to zgodnie z dotychczasowymi informacjami użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli zaktualizować swoją wersję systemu bezpłatnie. Od kilku dni mogą oni zresztą zarezerwować aktualizację dla własnego urządzenia.

Duże oczekiwania użytkowników

Po niezbyt lubianej wersji Windows 8.1 użytkownicy z dużymi nadziejami wyczekują premiery nowej edycji systemu. Zgodnie z ich oczekiwaniami ponownie pojawi się przycisk Menu Start wraz z jego wcześniejszymi funkcjami, których brak w Windows 8 wywołał prawdziwą burzę.

Zgodnie z zapewnieniami producenta Windows 10 ma być również wydajniejszy, szybciej się uruchamiać i umożliwiać dłuższą pracę na baterii. Wyposażony będzie w Windows Defender, chroniący użytkowników przed zagrożeniami i zapewniający odpowiednie aktualizacje bezpieczeństwa. Dodatkową ochronę ma zagwarantować Windows Hello, ograniczający dostęp do urządzenia niepowołanym użytkownikom na podstawie danych biometrycznych.

Dopasowany i wygodny Windows 10

Nowy system ma przede wszystkim zapewnić użytkownikom komfortowe, intuicyjne i dopasowane do jego potrzeb działanie. Ma w tym pomóc cyfrowy asystent Cortana, który analizuje preferencje i sposób wykonywania zadań przez użytkownika, dzięki czemu ma pomóc w jego pracy, sugerować rozwiązania i zapewniać błyskawiczny dostęp do niezbędnych informacji. Wydajność i szybkość pracy pomoże udoskonalić także Microsoft Edge – nowa przeglądarka zaprojektowana z myślą o większej wygodzie i precyzyjnym wyszukiwaniu treści. Windows 10 umożliwia także zintegrowaną pracę na wielu urządzeniach, co pozwoli na nieprzerwaną pracę i kontynuowaniu działań rozpoczętych na innym sprzęcie.

 

Źródło: news.microsoft.com

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?