poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNowy test antywirusów dla urządzeń mobilnych

Nowy test antywirusów dla urządzeń mobilnych

25 najpopularniejszych aplikacji antywirusowych dla urządzeń przenośnych z systemem Android wzięło udział w najnowszym teście AV-Test.

image_android_phone_5colsNajskuteczniejsza ochrona smartfonów i tabletów

Urządzenia mobilne zapewniają ich użytkownikom wygodny dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i czasie. Stają się one najważniejszymi narzędziami wykorzystywanymi podczas dokonywania zakupów online, transakcji finansowych, kontaktowania się ze znajomymi oraz dzielenia się informacjami, zdjęciami czy filmami. Niestety są one także narażone na szkodliwe działanie zaawansowanych zagrożeń i są coraz częstszym celem ataków cyberprzestępców. Jak więc bez obaw i ograniczeń używać smartfonów i tabletów, wykorzystując nawet najbardziej poufne dane bez ryzyka ich utraty? Fundamentem ich ochrony jest sprawdzony i skuteczny program antywirusowy.

Najnowszy test antywirusów AV-Test

Aby znaleźć najlepsze oprogramowanie zabezpieczające urządzenia mobilne z popularnym systemem Android, warto zapoznać się z wynikami ich testów. Ośrodek AV-Test opublikował właśnie kolejne badanie skuteczności aplikacji antywirusowych. Miało ono miejsce w listopadzie 2015 roku i wzięło w nim udział 25 programów w ich najnowszych wersjach, które korzystały ze swoich domyślnych ustawień. Podczas testu mogły one dokonywać automatycznych aktualizacji i korzystać z usług w chmurze oraz stosować wszelkie narzędzia, w jakie są wyposażone.

Kluczowe znaczenie dla wyników testu miała skuteczność wykrywania i blokowania zagrożeń, lecz nie bez znaczenia były również walory użytkowe aplikacji, w tym ilość zgłaszanych przez nie fałszywych alarmów i wpływ na wydajność urządzenia oraz czas działania baterii.

Zwycięzcy testu

Rezultaty listopadowego testu już po raz kolejny potwierdzają skuteczność oprogramowania chroniącego urządzenia mobilne z systemem Android. Spośród 25 aplikacji biorących udział w badaniu, aż 14 uzyskały 100% skuteczności w wykrywaniu i blokowaniu niebezpiecznych programów. To m.in. Bitdefender Mobile Security, Baidu Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus, G Data Internet Security, Norton Mobile Security czy Trend Micro Mobile Security. Jeśli zaś chodzi o użyteczność oprogramowania, to wyniki okazały się jeszcze lepsze – aż 19 programów zdobyło maksymalne noty w tym zakresie.

11 programów uzyskało maksymalne wyniki w obu kategoriach – skuteczności ochrony oraz funkcjonalności. Wśród nich znalazły się m.in. Bitdefender Mobile Security, G Data Internet Security, BullGuard Mobile Security, Norton Mobile Security czy Trend Micro Mobile Security.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?