poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościOjcowie dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Ojcowie dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Wiele mówi się o tym, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci w Internecie ponoszą w głównej mierze ich rodzice. Wprawdzie jest to również temat poruszany na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych, jednak to właśnie w domu dziecko spędza czas przed komputerem. Przeprowadzone przez Kaspersky Lab i profesora Davida Smahela badania miały odpowiedzieć na pytanie, jak rodzice radzą sobie z tym zadaniem. Wyniki niezbicie dowiodły, że to ojcowie uczą dzieci obsługi komputerów, tabletów czy smartfonów. Oni też najczęściej radzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a ostatecznie po ich stronie leży instalacja i konfigurowanie rozwiązań kontroli rodzicielskiej.

Jak rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie?

Choć wielu rodziców przyznało, że dzieci same uczą się korzystać z Internetu, to jednak dbają oni o to, by zapewnić im bezpieczeństwo w sieci. W 60% to właśnie ojcowie uczą dzieci, jak korzystać z Internetu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku właściwego zabezpieczenia urządzenia cyfrowego – w rodzinach dba o to 66% ojców. Choć oboje rodziców rozmawiają z dziećmi o ich aktywności w Internecie, to o problemach online rozmawia z dziećmi 44% ojców i 35% matek.
Badanie dowiodło, że to ojcowie angażują się najbardziej w zadanie, jakim jest ochrona dzieci w Internecie. Matki za to dbają o bezpieczeństwo swoich pociech w świecie realnym. Badanie zostało przeprowadzone w tym roku w Czechach na reprezentatywnej grupie 450 rodziców i opiekunów dzieci w wieku 5-17 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?