niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderProdukt Roku 2014 AV-Comparatives

Produkt Roku 2014 AV-Comparatives

AV-Comparatives podsumowuje wyniki testów przeprowadzonych w 2014 roku i prezentuje Produkt Roku.

Całoroczny raport AV-Comparatives

Koniec roku to zwykle okres bilansów i rozliczeń. Również ośrodek AV-Comparatives publikuje raport podsumowujący całoroczne testy dotyczące dostępnych na rynku rozwiązań antywirusowych. Opiera się on na zestawieniu wyników wszystkich badań przeprowadzonych od stycznia do grudnia 2014 roku.

W ubiegłym roku 22 producentów zdecydowało się na udział oraz całoroczne badanie efektywności ich oprogramowania antywirusowego. W testach uwzględniano również zabezpieczenia oferowane przez Microsoft, lecz ich wyniki traktowane były jako punkt odniesienia dla pozostałych produktów.

Wszystkie programy podlegały rygorystycznym badaniom, musiały zmierzyć się z zagrożeniami internetowymi w najbardziej realistycznych warunkach, zidentyfikować tysiące złośliwych aplikacji oraz zapewniać ochronę bez wpływu na wydajność urządzeń. Niektóre z testów dotyczyły również zdolności usuwania szkodliwych programów z zainfekowanego komputera, blokowania nowych i nieznanych zagrożeń, zgłaszania fałszywych alarmów i ochrony przed atakami phishingowymi.

Produkt Roku 2014

Wyróżnienie Produkt Roku trafia do tego programu, który osiągnął najlepsze wyniki we wszystkich testach przeprowadzonych w ciągu 2014 roku. Tym razem walka była wyjątkowo zaciekła, w przypadku dwóch programów – Bitdefender i Kaspersky – punktacja była identyczna. W takiej nietypowej sytuacji dla wyłonienia laureata decydujące znaczenie mają wcześniejsze zwycięstwa w rankingach AV-Comparatives. Wyróżnienie otrzymuje produkt, który do tej pory nie wygrał lub wygrał dawniej niż jego rywal. Dlatego też tytuł Produkt Roku 2014 od AV-Comparatives przypadł oprogramowaniu Bitdefender.

Oprócz tego kilka programów, które osiągnęły bardzo dobre wyniki otrzymały nagrody Top Rated. Są to produkty utrzymujące stałe, bardzo wysokie standardy ochrony. Tym razem są to (w kolejności alfabetycznej): AVG, Avira, Emsisoft, ESET, F-Secure, Fortinet i Kaspersky Lab.

Wyróżnienia w pozostałych testach

AV-Comparatives zaprezentował również zwycięzców w poszczególnych rodzajach testów przeprowadzanych w ciągu 2014 roku.

Najwszechstronniejszy z nich to Real World Protection Test, który analizuje skuteczność ochrony oraz wpływ działania programu na wydajność komputera. Najwyższe wyniki w tym realistycznym badaniu osiągnęły produkty Bitdefender (99,7% skuteczności), Avira i Kaspersky Lab (po 99,6%) oraz Qihoo 360 (99,5%).

Kolejny rodzaj testu dotyczy wykrywalności zagrożeń. W tym zakresie najlepsze okazały się programy Kaspersky Lab (99,8%), F-Secure (99,6%) oraz Avira, Bitdefender i eScan (99,5%). Wśród produktów zgłaszających najmniejszą ilość fałszywych alarmów w 2014 roku zwycięzcami okazały się: ESET (2 alarmy), Panda i Sophos (3) i Fortinet (6). Natomiast w zakresie najmniejszego oddziaływania na wydajność chronionego urządzenia nagrodzone zostały programy: Bitdefender, Kaspersky Lab, Avira oraz ESET.

Kolejne testy dotyczyły skuteczności ochrony proaktywnej, szczególnie ważnej w przypadku wykrywania zupełnie nowych, jeszcze nieznanych zagrożeń. Tu w czołówce znalazły się Bitdefender (98%), Kaspersky Lab (97%) i ESET (90%).

W przypadku kiedy doszło jednak do infekcji najskuteczniejsze w ich usuwaniu okazały się Bitdefender, AVG, eScan, Kaspersky Lab oraz Panda.

 

Źródło:av-comparatives.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?