niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaEsetESET ochroni Cię na Facebooku i Twitterze

ESET ochroni Cię na Facebooku i Twitterze

Firma ESET przedstawiła nową wersję darmowego Social Media Scanner, chroniącego użytkowników serwisów społecznościowych.

Chroń swoje konto za darmo

128x128_ESM_icon_41Kilka dni temu firma ESET – jeden ze światowych pionierów i liderów w zakresie proaktywnej ochrony przed zagrożeniami internetowymi – udostępnił nową wersję narzędzia Social Media Scanner. Służy ono do pełnego zabezpieczenia użytkowników popularnych portali społecznościowych – Facebooka i Twittera. I co więcej, jest to program bezpłatny.

Udoskonalony Social Media Scanner

Nie jest to debiut tego oprogramowania. Jest on dostępny od wielu miesięcy – ta wersja została jednak udoskonalona, zarówno pod względem obsługi i wyglądu, jak i możliwości wykrywania zagrożeń. Ulepszono skaner poszukujący złośliwe lub podejrzane obiekty znajdujące się w serwisach, zamieszczane przez innych użytkowników lub przesyłane w wiadomościach, których celem są przede wszystkim oszustwa internetowe lub zainfekowanie urządzeń. Działa on na żądanie lub automatycznie, gwarantując ochronę w czasie rzeczywistym i zapobiegając np. otwieraniu niebezpiecznych linków. Nowy ESET Social Media Scanner zmienił również swój wygląd, stał się elastyczniejszy i wygodniejszy w obsłudze, także na urządzeniach mobilnych.

Facebook na celowniku

Aktualnie z Social Media Scanner korzysta już ponad 150 tysięcy użytkowników na całym świecie. Oprogramowanie każdego dnia wykrywa ponad 28 tysięcy groźnych lub podejrzanych linków na Facebooku oraz 10 tysięcy na Twitterze.

73% wszystkich znalezionych przez ESET zagrożeń występowało w serwisie Facebook. Ta niechlubna przewaga nad Twitterem i większe zainteresowanie cyberprzestępców wynika przede wszystkim z większej bazy użytkowników oraz częstym powiązaniem kont użytkowników z cennymi informacjami – danymi kart kredytowych, adresem zamieszkania, adresem mailowym lub bieżącą lokalizacją.

Jeśli więc Wasze oprogramowanie antywirusowe nie zapewnia dodatkowej warstwy zabezpieczeń dotyczących aktywności w serwisach społecznościowych, które stały się przecież stałym elementem naszego życia, to warto skorzystać z tego opcjonalnego narzędzia ESET.

 

Źródło: eset.com
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?